Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Vllaznim Sinani (Caki)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
 • Emri i Vërtetë:
 • Vllaznim Sinani
 • Vendlindja:
 • Pejë 
 • Mosha:
 • 49 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vllaznim Sinani (Caki) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare dhe popullore kosovare. Arsimin fillor e kreu në Shkollen fillore '8 Marsi', të mesmen në gjimnazin "Bedri Pejani" dh vazhdoi studimet në Universitetin e Prishtinës Drejtimi Juridik ku dhe Diplomoi. Karrierën si këngëtar e filloi me orkestrinën e Sh.K.A Ramiz Sadiku nën udhheqjen e "Vëllezërit Bakraqi". Pas shumë paraqitjeve si i ri, në grup me kolegët, për herë të parë si Duet se Bashku me Bakin jan paraqitur ne mbrëmjen festive të pritjes së Vitit të Ri, 1989/1990, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Xhavit Vitia

Nehat Ferati

Hazir Qelaj

Luan Krasniqi

Dardan Shkreli

Hamez Llapqeva

Ganimete Asllani

Bajram Gigolli

Florent Nushi

Zena Aliu

Tags: Vllaznim Sinani, Caki


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet