Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vëllezerit Bajra - Diell E Han Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Hejj Diell e Han shëndrit këtë dhe
Nan Kosoven o ku kam le
Ku e rrita s'pari shtatin
Në kto troje derdha gjakun
Kam pi ujt e ksaj toke bashkë me lotë e nanes lokeee

Oooo Nana loke, Ooo Nana loke
Më përkuni, mi kendoj mor kto kang gjumi
Biri im e paq uraten mi la pran pushkë edhe shpaten mi perkdheli faqe durë ma mloj koken me flamur
Me Shqiponjen dy krenare
Me vnoj ngjum nana Shqiptare.
Si mos tvdeksh bir për ket dhe,
sod ke vdek ma ski me le

Ooo rrita shtatin nkull prej guri
Sy e drit mi dha Flamuri
Se si vihet te liria,
Tgjitha rrugt mi msoj Frëngjia
Se si duhet derdhur gjak,
Khtu me msoi babgjyshi plak

Ooo biri im mos tdhimet jeta,
Për kto Troje për kto shkrepa
Kqyrem bir nrrudhat tballit
Ki mei msu dhe rrugt e malit
Amanet i paska than,
Amanet plisin e bardh,
Kush tenton ta shkel me kamm,,
Ooohoooo mos paq pushk-oooo
Oooo haje me dham amanee ooo hej.


Ky tekst u dërgua nga Oltion Muqaj


Nuk kemi video për këtë këngë.
Vëllezerit Bajra - Diell E Han
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Diell E Han".
3. Video është e këngës "Diell E Han", por nuk këndohet nga Vëllezerit Bajra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vllezerit Bajra:


Komente 0