Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vllezerit Bajra - Në Një Kullë Kosove Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ne nje kull tkosoves tymone oxhaku..
Me nje nuse tre pongzohet konaku.
Po bohet at nat dasem pa daulle
Kur trokiten plumbat nder te asaj kulle.
Dhandri ne at nat se perqafoj nusen
Se zemra i thoshte o qe ta merrte pushken.
Pershendeti nusen neper at errsir
Nvend te mirseardhjes nai tha lamtumir.
Per 1 nat u bo dhanderr dhe ushtar
E kish thirr Kosova ne dasmen e saj
Dy dasma i boni at nat kulla e tij
Njanen per dy zemra, tjetren per liri.
Le nusen e re ne at kull prej guri
Se e priste shqipja o ne mes te flamurit
Per 1 nat u ba dhanderr edhe krush
E bashkoj zemren trimi veq me pushk.
Per 1 nat u ba dhanderr e ushtar
E kish thirr Kosova ne dasmen e saj
Dy dasma i boni at nat kulla tij
Njanen per dy zemra e tjeren per liri...e tjetren per liri.
Vllezerit Bajra
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/12/2017


Vllezerit Bajra - Në Një Kullë Kosove
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Një Kullë Kosove".
3. Video është e këngës "Në Një Kullë Kosove", por nuk këndohet nga Vllezerit Bajra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vllezerit Bajra:


Komente 0