Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vllezerit Bajra - Tahir Sinani Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Eeejjj nga tropoja ne berish
Vjen nje kang malsieee
Dhe nga zemra e Shqipris nan
Vjen rreze lirieee

Ni marsh lufte me shum trime
Qe shen nga pashtriku
Vjen Tahiri nga tropoja
Ndor automatikunn

O mor vllazen nmesin tuj
Ndegjomni njeher
Sante do dal para ushtarve
Du ma ba ni nder

Du me pa si mpunon pushka
E drejtume nshkaa
Heeejjjj du me pa
Un rreshtohem me ju krah per krah

Heeejjj gjoksin shkëmb
E syrin pishk
Pushken mush barot
Kadal shka se tkam shti nthum
Tka ardh dita sot

Nja ma mir qe para pushke
Shkjaa gjamen ta ngova
Mkan pas than Tahir Sinani
Tash Tahir Kosova(2x)

Sun po rri pa shku npreshev
Atje e kam gjakun
Ende shokve amanet
Nuk jav kam marr hakun

Ndalu shka se veq per zi
Ty zanin ta ndjeva
Heeejj mkan pas than Tahir Sinani
Tash Tahir Presheva

Heeejjj kam gjak boll per ty liri
Me prit ne poroj
Ne ilirid ne at tok shqiptare
Ne kerqov dot shkoj
Ndiber tmadhe nbjeshk tradikes
Me pret kumanovaaa
Mkan pas than Tahir Sinani
Tash Tahir Tetovaaaa(2x)

Rruga jon ka nis me shekuj
Shok ju mos u ndalni
Nese doni tme kujtoni
Amanetin mbanii
Un jam veq ni çlirimtar
Tu desht iliria
Heeeejjj mka pas than Tahir Sinani
Tash Tahir Shqipnia(2x)


Ky tekst u dërgua nga Andi Azizi

Vllezerit Bajra - Tahir Sinani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tahir Sinani".
3. Video është e këngës "Tahir Sinani", por nuk këndohet nga Vllezerit Bajra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vllezerit Bajra:


Komente 0