Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vllezrit Lamallari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Vllezrit Lamallari është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Vëllezërit Esat dhe Murat Lamallari kanë lindur në fshatin Mjak, komuna e Vitisë. Esati i bie ciftelisë , ka te krzer shkollen e mesem dhe punon ne shendetsi , Murati sharkisë është Profesor i diplomuar ciklit te ulët , punon ne shkollen e mesme te qytetit te Shkupit “ Cvetan Dimov ” shkup .. Të dy vëllezërit kanë qenë pranë këtyre veglave te njohura muzikore qysh në moshë të re. Murati dhe Esati inspirimin e parë e kanë marrun nga odat e dasmav...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Folklorik Nga Grabovci

Grupi Folklorik Nga Gjilani

Vëllezërit Plakiqi

Vellezerit Lleshi

Vellezerit Bardheci

Vllezerit Bajra

Vellezerit Gashi

Bijte E Marash Krasniqit

Vellezerit Zogaj

Rapsodet E Lumes Kukes

Tags: Vllezrit Lamallari


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet