Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vlora Vejseli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Montreux 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Vlora Vejseli është një këngëtare e njohur. Vlora Vejseli kreu shkollimin ne Montreux. Ajo rrjedh prej një familje muzikantesh. Gjyshi i saj i ndjer, ISMET VEJSELI, kishte kenduar plot e plot vite kangë popullore te mirfillta te rethit te Kumanoves. Vlora filloi qysh ne moshen e re te mirej me muzik dhe filloi te kendonte,dhe keshtu hap pas hapi ajo beri disa kang me kompozitorin e mire njohur Genc Prelvukaj poashtu edhe me kompozitor tjer. Kënga e saje parë ishte¨*Ëndër me sy çel*" te ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Arberie Zenuni

Edona Gjinaj

Viona Shabani

Malda Susuri

Persa

Arbëresha Hajdari

Blinera Krasniqi

Milex

Goldi Halili

Ajkuna Anxhaku

Tags: Vlora Vejseli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet