Vlora Vejseli
Vlora Vejseli
Vlora Vejseli
  • Vendlindja:
  • Montreux Zvicër
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Maj 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Vlora Vejseli është këngëtare e njohur. Vlora Vejseli kreu shkollimin ne Montreux. Ajo rrjedh prej një familje muzikantesh. Gjyshi i saj i ndjer, ISMET VEJSELI, kishte kenduar plot e plot vite kangë popullore te mirfillta te rethit te Kumanoves.

Vlora filloi qysh ne moshen e re te mirej me muzik dhe filloi te kendonte,dhe keshtu hap pas hapi ajo beri disa kang me kompozitorin e mire njohur Genc Prelvukaj poashtu edhe me kompozitor tjer. Kënga e saje parë ishte¨*Ëndër me sy çel*" te cilen e komponoi Genc Pelvukaj poashtu dhe beri kengen e dyt poashtu me te njejtin kompozitor *Kur mos u pafshim* dit pas dite ajo beri edhe nji kenge me kompozitorin e mirenjohur Ardian Kastratin * Treta e Vërteta * me tekst nga Hazbi Ahmeti,Vlora ia beri edhe klipet e ketyre kengeve te cilat mund ti shifni ne Youtube . Vlora Vejseli sot jeton me nji familja gjasht anetarshe pra me 3 motrat dhe prindërit te cilat i dhan kurajo dhe e financuan vet të gjatha shpenzimet pa ndihmen e askujt.

Vlora Vejseli poashtu ia pertriu disa kang te gjyshit të saj te ndjerit ISMET VEJSELIT i cili i kendoi dhe Vlora me gjith familjen e saj shprehen deshiren qe kënget e gjyshit te mos shuhen asnjiher dhe Vlora i kendoi poashtu sikur se i kendoi gjyshi i saj pes keng siq jan:*Dy tre dit para shinxherxhit*-*Ku mje kan moj zan*-*Ku mje rrush*-*Moj ti çik lum te bunari* dhe *Gjyzel Gjyzel* te cilet kang poashtu mund ti degjoni ne Youtube. Vlora sot jeton dhe punon ne Montreux te Zvicrës.

Më datë 13 Shkurt 2012, Vlora Vejseli publikon videoklipin "E Treta E Verteta". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Hazbi Thera. Videoklipi u prodhua nga Redonpictures.

Më datë 27 Shkurt 2012, Vlora Vejseli publikon videoklipin "Kurre Mos U Pafshim". Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz), teksti u shkrua nga Genc Prelvukaj (Gentz). Videoklipi u prodhua nga Redonpictures.

Në Maj 2012, Vlora Vejseli merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 me këngën "Fati Im".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: vlora1991 vlora1991  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1