Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vojsava Aliaj - Brenge Zemre Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Ne me mbuloi qytetin
Cdo gje u be gri
Do ja humbi fjalen ne heshtem te dy
Se ky qytet pa ngjyra
Ashtu si veshtja me shi
Zemra ndalet se nuk ishe ti

REF
E lenduar e brengosur
Ne nje ndjen qe ska sherim
Zemra zemeren nuk e gjeti
As ne lindje ne perendim
Por 3dit si engjell qe me ve ne gjum
Dhe me zgjon cdo mengjes
Eshte ai qe me mban gjall
Shpresoj se gjithmon do pres (2X)

Dhe pse gjall e vdekur jam
dhe pse tretem behem hi
Dashurin qe zemra qan
Dashurin qe zgjen shpetim
dhe pse pritja me mundon
do duroj ky shpirti im
Per dashurin qe zemra qan
Dashurin qe zgjen shpetim


REF
E lenduar e brengosur
Ne nje ndjen qe ska sherim
Zemra zemeren nuk e gjeti
As ne lindje ne perendim
Por 3dit ti si engjell me ve ne gjum
Dhe me zgjon cdo mengjes
Eshte ai qe me mban gjall
Shpresoj se gjithmon do pres (3X)

Ehte ai qe me mban gall
Shpresoj se gjithmon do pres (2x)

Dhe pse gjall e vdekur jam
dhe pse tretem behem hi


Ky tekst u dërgua nga BinaVojsava Alia
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/10/2012
Festivali: Kënga Magjike 2012


Vojsava Aliaj - Brenge Zemre
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Brenge Zemre".
3. Video është e këngës "Brenge Zemre", por nuk këndohet nga Vojsava Aliaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vojsava Alia:


Komente 0