Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vojsava Alia - Kolazh As E Vogel As E Madhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

As e vogël moj as e madhe,
qënke çupë moj namuzqare,
e kur më shkon, më shkon me naze,
moj e vogëla.

Moj e vogëla si drita,
sa të desha moj, sa të prita,
e me llokume moj të gostita,
moj e vogëla.

Sa moj sa të desha,
e po sa më doje,
ngado vije më kërko-kërkoje,
loznje e këndoje,
si zogë fluturoje.

Moj e vogëla nazike,
seç më the më porosite,
me dy mollë me gostise,
moj e vogëla.

Moj e vogëla si drita
sa të desha sa të prita
me llokume të gostita
moj e vogëla.

Sa moj sa të desha,
e po sa më doje,
ngado vije më kërko-kërkoje,
loznje e këndoje,
si zogë fluturoje.

Epo kur mi zbrisje shkallët-ë moj
me duart mbushur plot jaman
një me trëndafilat e moj
tjetrën me borzilok.
Epo kur mi zbrisje shkallët-ë moj
me duart mbushur plot jaman
një me trëndafilat e moj
tjetrën me borzilok.

Mi zbrisnje shkallët moj një nga një
seç ma dogje moj zemrën-ëëë
porsi bilbili këngën-ëëë
bashkë të kalojmë gjithë jetën-ëëë.
Mi zbrisnje shkallët moj një nga një
seç ma dogje zemrën-ëëë
porsi billili këngën-nëëë
bashkë të kalojmë gjithë jetën-ëëë.

Epo mu në mes të odës dhe moj
ti zure vend e s'lojte aman
ngrije pakëz vellon dhe moj
o se ma dogje xhan.
Epo mu ne mes të odës dhe moj
ti zure vend e s'lojte jaman
ngrije pakëz vellon moj
o se ma dogje xhan.

Mi zbrisnje shkallët moj një nga një
seç ma dogje moj zemrën-ëëë
porsi bilbili këngën-ëëë
bashkë të kalojmë gjithë jetën-ëëë.
Mi zbrisnje shkallët moj një nga një
seç ma dogje zemrën-ëëë
porsi birbili këngën-nëëë
bashkë të kalojmë gjithë jetën-ëëë.

Kur ma lozje vallen
aman me ngadalë
baluket e tua dhe moj
përmbi ball mënjanë.
E kur ma lozje vallen
aman me ngadalë
baluket e tua dhe moj
përmbi ball mënjanë.

Mëndjen seç ma prishe
po më bën të vuaj
aman moj sy larushe
me mua mos luaj.
Mëndjen seç ma prishe
po më bën të vuaj
aman moj sy larushe
me mua mos luaj.

Do dërgoj njerzinë
ty do të kërkoj
jetën moj e dashur
bashkë ta kalojmë.
E do dërgoj njerzinë
ty do të kërkoj
jetën moj e dashur
bashkë ta kalojmë.

Mëndjen seç ma prishe
po më bën të vuaj
aman moj sy larushe
me mua mos luaj.
Mëndjen seç ma prishe
po më bën të vuaj
aman moj sy larushe
me mua mos luaj.


Ky tekst u dërgua nga ColemiarVojsava Alia
Publikimi: 05/05/2019
Orkestrimi: Vani Rushiti
Video Produksioni: Four Infinit Production


Vojsava Alia - Kolazh As E Vogel As E Madhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh As E Vogel As E Madhe".
3. Video është e këngës "Kolazh As E Vogel As E Madhe", por nuk këndohet nga Vojsava Alia.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vojsava Alia:


Komente 0