Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vojsava Alia - Vajti Ora 11 (Kolazh) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Vajti ora 11,12 po shkone
Ngreu bije è babait moj
Se te Vajti vone(x2)

Dale baba Dale, Dale mor dhe njecik
Sa te vij mamaja mor t'me lere porosite(x2)

Ngrehu bije è babait moj se Na shajn miqesia
Se kan hardhur dhe po presin moj e gjith krushqia(x2)

Dale baba Dale, Dale mor t'me vij vellaj Dale ta puth dhe motren mor se do me mari malli(x2)


Ngrehu te Tha Nena moj te te percjell vllaj
Prit moj nene Prit dhe pak te me bekoj babaj (x2)


Dale bije è babait me the te puth cik ballin
Mos te te qaj hallin Bij, por te te qaj mallin(x2)


Hape vallen moj Nena ime
Me è mira e kesaj bote
As fustani moj Im I bardh nuk ndrin sa kjo zemra jote (x2)


Lezetove te gjith dasmen
E ma bere zemren male
Nuk kam c'te kerkoj me shume ty o zot te Qofsha fale(x2)


Nje nga nje erdhi gjith fisi te gjith se c'u mbllodhen sot
Ju falenderoj qe erdhet se ma mbushet zemren plot(x2)


Ky tekst u dërgua nga Denisa BanushiVojsava Alia
Publikimi: 20/01/2021
Muzika: Vojsava Alia
Teksti: Vojsava Alia
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Maldin Avduli
Kitar: Relian Lulo
Video Produksioni: Four Infinit
M.U.A: Rozana CepeleVojsava Alia - Vajti Ora 11 (Kolazh)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajti Ora 11 (Kolazh)".
3. Video është e këngës "Vajti Ora 11 (Kolazh)", por nuk këndohet nga Vojsava Alia.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vojsava Alia:


Komente 0