Më mbaj mend (për 1 muaj)

Voltan Prodani - E Pamundur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Sot miku im u bë trishtimi
dhe botën ndarë e shoh ne sy...
Zemren time… se kuptove
Ishe ti...vete rritmi i saj.
Ti ngrite thjesht... një fole
sot iken dhe... bosh e le.
A mos Ndoshta,
të kam humbur,
te kam humbur….

Në zemrën e thyer fryn er’ e ftoht?
Pa ty sot më duket gjithçka e kot’
S’ më mban as qyteti, më duket bosh
Të lutem mësomë qe të t,harroj!
Ku shkuan puthjet
Që m’ke dhuruar?
Ditëtnetët tona
Që bashk’ jetuam?
Që bashk’ jetuam!

Të kisha ëndrrën më t’ bukur
Ndaj dhe kjo ikje... ësht’mister
Çdo premtim i tradhëtuar
Si një plag’ në zemër therr...
ngrite thjesht një fole
Sot ike dhe bosh e le.

Se besoj ,, te kam humbur...
Ndoshta valle.. i pergjumur...
Se besoj ...te kam humbur...
E pamundur!

Në zemrën e thyer... fryn er’ e ftohte?
Pa ty sot më duket gjithçka e kot’
S’ më mban as qyteti, më duket bosh
Të lutem mësomë... qe të t,harroj!

Ku shkuan puthjet
Që m’ke dhuruar?
Ditëtnetët tona
Që bashk’ jetuam?

CODA
Po pse te desha
e prap të dua
Dhe s'eshte e lehtë
për të t’harruar.

Ku shkuan puthjet
Që m’ke dhuruar?
Ditëtnetët tona
Që bashk’ jetuam?
Që bashk’ jetuam?


Nuk kemi video për këtë këngë.
Më Shumë Këngë Nga Voltan Prodani:


Komente 0


Voltan Prodani - E Pamundur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Pamundur".
3. Video është e këngës "E Pamundur", por nuk këndohet nga Voltan Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.