A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  9
BIOGRAFIA: Votra është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupi Votra është formuar në vitin 2000, në Londër dhe anëtarët e grupit kanë qenë: Armend Fejzullahu - voc, git Lulzim Mulolli - bas Amir Mehmeti - drum Neil Thom - keys Në vitin 2002, Votra publikojnë albumin "Votra". Në vitin 2004, Votra publikojnë albumin "Stereofoni". Në Prill 2005, Votra marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Kur Te Kam Prane". Në Shtator 2005, Votra marrin pjesë në Mikrofoni I Artë 2005 me këngën "Per Ty". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Armend Fejzullahu

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Asgje Sikur Dielli

Shook

Lindja

Djemt E Drinit

Grupi Aida

Sheki Hoxha

Ngroba

ParadoX

Bon Bon Band

TNT


Tags: Votra, Grupi Votra

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019