Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vullnet Ibraimi
  • Vendlindja:
  • Struga 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26
Këndon kryesisht: pop

Vullnet Ibraimi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Vullnet Ibraimi është këngëtar, kompozitor, instrumentist dhe tekstshkrues nga Maqedonia. Ai shquhet si një ndër këngëtarët që u qëndron stoik vlerave artistike, duke sjell gjithnjë këngë të lehta dhe me kuptim. Ka bashkëpunuar me artistë nga të gjitha trevat shqiptare dhe ka marrë pjesë në shumë festivale.

Në Qershor 2014, Redon Makashi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 me këngën "Ditari", në bashkëpunim me Vullnet Ibraimi.

Më datë 16 Korrik 2013, Vullnet Ibraimi publikon videoklipin "Me Merr". Muzika e këngës u punua nga vetë Vullnet Ibraimi, teksti u shkrua nga vetë Vullnet Ibraimi. Videoklipi u prodhua nga Daniel Joveski. Me këtë këngë, Vullnet Ibraimi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 në vitin 2014.

Më datë 27 Dhjetor 2013, Vullnet Ibraimi publikon videoklipin "Me Merr Ii". Muzika e këngës u punua nga vetë Vullnet Ibraimi, teksti u shkrua nga vetë Vullnet Ibraimi. Videoklipi u prodhua nga Daniel Joveski.

Më datë 21 Tetor 2014, Vullnet Ibraimi publikon videoklipin "Heret Dhe Vone". Muzika e këngës u punua nga vetë Vullnet Ibraimi, teksti u shkrua nga vetë Vullnet Ibraimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vullnet Ibraimi. Videoklipi u prodhua nga Daniel Joveski.

Më datë 20 Mars 2015, Rosela Gjylbegu publikon videoklipin "Jam Aty", në bashkëpunim me Vullnet Ibraimi. Muzika e këngës u punua nga Vullnet Ibraimi, teksti u shkrua nga Vullnet Ibraimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vullnet Ibraimi. Videoklipi u prodhua nga Daniel Joveski. Me këtë këngë, Rosela Gjylbegu u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2015 (2015), Netët E Klipit Shqiptar 14 (2015).

Më datë 25 Shkurt 2016, Vullnet Ibraimi publikon videoklipin "Moment I Duhur". Me këtë këngë, Vullnet Ibraimi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Më datë 17 Dhjetor 2016, Vedat Ademi publikon videoklipin "Më Mirë Me Zemër", në bashkëpunim me Vullnet Ibraimi. Muzika e këngës u punua nga Vullnet Ibraimi, teksti u shkrua nga Vullnet Ibraimi.

Më datë 16 Korrik 2017, Vullnet Ibraimi publikon videoklipin "Hey". Duke qenë në stinën e verës, kantautori është përpjekur që t’i përshtatet sezonit duke bërë një këngë me ritme verore, por njëherësh edhe duke qëndruar brenda zhanrit që jemi mësuar ta shohim.

Më datë 30 Janar 2018, Vullnet Ibraimi publikon videoklipin "I Vetëm" e cila është punuar me muzikë dhe tekst nga vet këngëtari. Ndonëse “I vetëm” në stilin dhe artin të cilin e kultivon, larg komercialitetit dhe vëmendjes në media, kantautori Ibraimi po arrin prapëseprapë që të bëjë të lumtur fansat me muzikën e tij të mirëfilltë. Klipi i këngës sjell një atmosferë të bukur dimërore, me një performancë të veçantë të protagonistëve brenda tij. Ana vizuale e projektit “I vetëm” i është besuar ‘Boen-Production’.

Më datë 25 Prill 2018, Vullnet Ibraimi publikon videoklipin "Fryma Jote".

Më datë 20 Tetor 2018, Vullnet Ibraimi publikon videoklipin "Inspirim Korçar". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Vullnet Ibraimi. Me këtë këngë, Vullnet Ibraimi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 në vitin 2019.

Më datë 5 Korrik 2019, Vullnet Ibraimi publikon videoklipin "Eja Me Henen", në bashkëpunim me Daniel Mustafën.

Më datë 16 Prill 2020, Vullnet Ibraimi publikon videoklipin "I Vetëm 2". Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Vullnet Ibraimi. Me këtë këngë, Vullnet Ibraimi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 në vitin 2020.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist