Xheta
Xheta
Xheta
  • Emri i vërtetë:
  • Xhet Salihi
  • Vendlindja:
  • Bochum
  • Jeton në
  • Gjermani
  • Ditëlindja:
  • 6 Shkurt
  • Horoskopi:
  • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno tallava
Xheta është këngëtar i njohur. Në vitin 2015, Xhet Salihi publikon albumin "Vikendi"

Më datë 28 Prill 2016, Xhet Salihi publikon videoklipin "Ela", në bashkëpunim me Mc Qoppa.

Më datë 6 Korrik 2016, Xhet Salihi publikon videoklipin "Po Ta Kona".

Në vitin 2016, Xheta publikon albumin "Ela Ela"

Më datë 10 Janar 2017, Xheta publikon videoklipin "Lej Kto Fore", në bashkëpunim me Aulona.

Më datë 2 Maj 2017, Xheta publikon videoklipin "Enisi Vogel".

Më datë 1 Qershor 2017, Xheta publikon videoklipin "Dy Zemra".

Më datë 8 Gusht 2017, Xheta publikon videoklipin "Ne Gurbet".

Në vitin 2017, Xheta publikon albumin "Ritmi I Verës".

Më datë 11 Janar 2018, Xheta publikon videoklipin "Mu S'ke Me M'pas Kurr".

Më datë 14 Mars 2018, Xheta publikon videoklipin "Alarmi Atmorferës".

Në vitin 2018, Xhet Salihi (Xheta) publikon albumin "Qak Qak".

Më datë 4 Gusht 2018, Xhet Salihi (Xheta) publikon videoklipin "Shqer Pare".

Më datë 21 Dhjetor 2018, Xheta publikon videoklipin "Albanian X German Mashup 2018".

Më datë 31 Maj 2019, Migena Rinxhi publikon videoklipin "Virus", në bashkëpunim me Xhetën. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 25 Qershor 2019, Xheta publikon videoklipin "Kenge Dasmash & Turbo Tallava (Mashup)".

Më datë 19 Gusht 2019, Xheta publikon videoklipin "Perhajr Dasma".

Më datë 21 Gusht 2019, Xheta publikon videoklipin "Whatsapp".

Më datë 26 Gusht 2019, Xheta publikon videoklipin "Ku Je Qika E Mire".

Më datë 30 Gusht 2019, Xheta publikon videoklipin "Ke Dal Prej Zemres Tem".

Më datë 1 Maj 2020, Xheta publikon videoklipin "Loti I Nanes". Muzika e këngës u punua nga Jeton Rrudhani, ndërsa teksti u shkrua nga Mergim Gashi.

Më datë 31 Maj 2020, Xheta publikon videoklipin "E Omla Dashni".

Më datë 11 Tetor 2020, Xheta publikon videoklipin "S'ka Me Dashni".

Më datë 24 Shkurt 2021, Xheta publikon videoklipin "Ku Po I Leni Babe E Nane". Muzika e këngës u punua nga Jeton Rahmani, teksti u shkrua nga Abaz Selmani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Jeton Rahmani. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 13 Mars 2021, Albina Burrniku & Xheta publikojnë videoklipin "Du Me T'nem". Teksti i këngës u shkrua nga Abaz Selmani, ndërsa orkestrimi u punua nga Agon Neziri. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Më datë 14 Maj 2021, Xheta publikon videoklipin "Hej Hej Oj Dashni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Besim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 28 Korrik 2021, Xheta publikon videoklipin "Qysh Po Kaloni". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Abaz Selmani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 25 Shtator 2021, Xheta publikon videoklipin "Lotët Si Shiu". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fadil Topalli. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 4 Shkurt 2022, Xheta publikon videoklipin "Udha E Mbar Moj Bijë". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Abaz Selmani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 6 Maj 2022, Xheta publikon videoklipin "Zemra Jeme". Teksti i këngës u shkrua nga Jetmir Salihu. Videoklipi u prodhua nga MProduction, ndërsa produksioni audio u realizua nga Floriant Salihu (Flow).

Më datë 6 Korrik 2022, Xheta publikon videoklipin "Mashallah". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, teksti u shkrua nga Sami Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 26 Gusht 2022, Xheta publikon videoklipin "Karajfil". Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Jeton Rahmani. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 12 Shkurt 2023, Xheta publikon videoklipin "Me Kan Me Fol". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Jeton Rahmani, ndërsa tekstin e shkroi Abaz Selmani. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 26 Maj 2023, Xheta publikon videoklipin "Dasem Per Marak & Tallava".

Më datë 29 Korrik 2023, Xheta publikon videoklipin "Potpuri 2023".

Më datë 22 Shtator 2023, Xheta publikon videoklipin "Ama Zemrën". Muzika e këngës u punua nga vetë Xheta, ndërsa teksti u shkrua nga Abaz Selmani. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 6 Janar 2024, Xheta publikon videoklipin "Ke Lakmu". Kënga vjen e realizuar në të gjithë komponentët e saj nga Jeton Rahmani.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 3