Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Vw Xhet - Vjehrra  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/03/2013

2013-03-04T17:10:21


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vjehrra" kënduar nga Vw Xhet.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Vjehrra

Oj e gezume moj drite hane
Perhajr vjerre qe u bane
Mos gabo me bo zullum
Se nusja s'duron si une

Isha diell dhe isha hane
Nuse edhe vet jam kane
Nese djali din me pri
Nusja osht ilaç per shpirt

Ref...x2
Plak plak ke me u ba
Kur t'qortojne mos bon za
Kur t'ngacmojne veç buzeqesh
Me demek s'e mora vesh

Moj e gezume te kam si syte
Kerkush djalin nuk na e pyt
N'daç pleqnine me e kalu mire
Mos u bon vjerre e shtire

Edhe isha edhe mbeta
Po pleqnine e bika jeta
Djal e nuse une i paça
E me ta gjithmone u kenaqsha

Ref...x2
Plak plak ke me u ba
Kur t'qortojne mos bon za
Kur t'ngacmojne veç buzeqesh
Me demek s'e mora vesh

...

Ref...x2
Plak plak ke me u ba
Kur t'qortojne mos bon za
Kur t'ngacmojne veç buzeqesh
Me demek s'e mora vesh

Motrat Mustafa - Vjehrra

Me atë sefte na thote vjehrra
e kam nusen si pranvera
nusen e kam evliha
nuk ka goj as llafe ska

pa kalue hala mire nata
dardha paska bishtin mbrapa
se i paska jeta kto
mos te raft se ske ci bon

REF:
mire me vjehren mire me burrin
llafi mire moj sbut dhe gurin
merri punët urtë e butë
tërhiqe perin e mos e këput (2X)

II
S'ka si vjehrra në shtëpi ,
të bon drekë e të rritë femijë
E kur të nxehet për nji gjo'
Bon dhe ti sikur s' ndigjo'

Amanet na e kanë lonë ,
vjehhrën mbaje krejt si nonë
Merre punën qetë e qetë ,
shkon me vjehrrën 100 vjet

REF:
mire me vjehren mire me burrin
llafi mire moj sbut dhe gurin
merri punët urtë e butë
tërhiqe perin e mos e këput (2X)

Albumi: Kenge Dasmash

Artiola Toska - Vjehrra

Me atë sefte na thote vjehrra , e kam nusen si pranvera
Nusen e kam e bijë a , nuk ka gojë e llafe s'ka

Pa kalu' hala mirë vapa ,dardha paska bishtin mbrapa
Se i paska jeta këto , mos të raftë
Se s'ke ç'i bo'

Mirë me vjehrrën , mirë me burrin
Llafi mirë moj zbutë dhe gurrin
Merri punët urtë e butë
Tërhiqe penin e mos e këput (2X)

S'ka si vjehrra në shtëpi , të bon drekë e të rritë femijë
E kur të nxehet për nji gjo'
Bon dhe ti sikur s' ndigjo'
Amanet na e kanë lonë , vjehhrën mbaje krejt si nonë
Merre punën qetë e qetë , shkon me vjehrrën 100 vjet

Mirë mne vjehrrën ......
Më Shumë Këngë Nga Xheta:

Më Shumë...