Më mbaj mend (për 1 muaj)

VZ
  • Emri i Vërtetë:
  • Enis Mulaku
  • Vendlindja:
  • Vushtri 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Janar 1983
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  53
Këndon kryesisht: hip-hop

VZ është këngëtar i njohur. Enis Mulaku apo siq e njohim me emrin VZ a.k.a Makfioz, bën pjesë në grupin Zingjirt. Ky grup u formua në vitin 2006 nga VZ, Buja dhe Dren. Vz ishte gjithashtu i pranishëm në tri koncertet e T.B.A, më 22 dhjetor të vitit 2006 në New York, më 7 mars të vitit 2009 në Zvicër dhe më 15 korrik të vitit 2012 në Prishtinë. VZ bën pjesë edhe në grupin The Bloody Alboz.

Në vitin 2007, VZ publikon albumin "Fjalt E Mia".

Më datë 14 Shkurt 2015, VZ publikon videoklipin "Vendi Im".

Më datë 26 Nëntor 2017, VZ publikon videoklipin "Mallëngjimi".

Në vitin 2020, VZ publikon albumin "Pakëz Dritë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  aqifi    Gazmend  

Komente

2

Anëtar i labelit

T.B.A.

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Shto profile

të tjera


Komente 2