A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • V
  • VZ
  • Me Njerez T'gabushem

Audio

Video Link

VZ - Me Njerez T'gabushem


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/11/2010

2010-11-20T13:05:55

Tribun
........................................................
Edhe me dasht mu duru ti pa shajt ski me mujt
Nkit loj tylifar fmije fjal palidhje tu gjujt
Sen pa dit pa njoft njete kurr sum kan taku
Palidhje tu gjyku kallxo qka dini per mu
Per kit shqipe tpergjakt qe qi ha kari me bo emer
Trimnin qe e nin nkong e njejta mflen edhe nzemer
Me ni glock ndatht zemer tmajt lypi arsyje me gjujt
Mju kallxu se tribunit si vyn kush shpinen me ja rujt
Une sflas shume boj shume sene ilegale
Terri ntok haverin nshokk gati per aksione
Shqipet zbesojn se sun bojn qka bojm un
Sa po do ku pe do kallxom taa bi un
Veshun zi posht kuq nalt kapuq nan djatht
Kur tum sheh e zdon mem pa shqipe maja tmajt
Bloody bloody tjena tkuptushem
Zdon me pas pun me kta njerz tgabushem
........................................................

Vz
........................................................
Veshun Zi Kuq, shami ner kapuq
Zinxhirt deri ngu nafakes tone huq
1 duq me dollar e gjuj permbi zgar
nese jeton per pare shipe shko nkar
Se kjo jet monoton kur bari tman gjall
budall po gabon se nuk je per me kall
ti je prrall une fakt i gjall per realitet
njeri i gabushem per njerz pa dignitet
Sjom perfekt boj gabime nkit bot plot krime
jom korrekt sikur data nmanifestime
keqkuptime nese murren pa arsye
fjalt e tua pa vleft merre letren qkyje
Sikur nyje Fjalt e Mia dost nuk zgidhen
sikur yje domethanjet lidhen
sillen 1 mij kritik krejt heshtun
e dijn qe gabojn per kit njeri tvleftun
........................................................


Lyrics submited by  Gazmend
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019