A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

VZ - Kariera  (Feat. Cyanide)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Featuring

Cyanide

Song from the album:

"Fjalt E Mia"


Verse 1 (Vz):
Fjalt e mia jon xeher, per vesht e tu
Nese ma ke inat, dije ki mu helmu
Kom preferu mantija, qysh n'fillim t'karieres
T'kallxon ty Vz-ja, "Fjalt e Mia" i ke veres

jon prit per hazret, t'mushi n'realitet
po don fërrk me rep, dost nuk ka bereqet
nuk ta qet, ty komplet me grupin ton
ma let, e ki me veper se me rep veq vonon

Kuptom. ti kur thom kjameti osht te dera
Ruse gabon e qel se t'perfundon kariera
sikur era per skiftera qashtu jom per amatera
sikur herave tjera pa mshir per repera

Vicianën e kam nkrah. zemren e kom ah
Gjakoven dost me veti, t'qart jena na'h
Nah', ski forc mu shty ti me neve.
karieren e qmon hec skejve.

Refren:
Nese, karieren dost e don. ruje mir se t'perfundon
Nese, karieren e ki n'flet. Po gabon mos luj me jet
Nese, karieren e dost e don. ruje mir se t'perfundon
Nese, karieren e ki nflet. Mos gabo, mos luj me jet

Verse 2 (Cyanide):
(Yo)
Si tja nisi une strofes, ja nin shijen katastrofes
prite ta qes kryt e motres, me 1 pjat ne mes te sofres
se flaken ja shti strofes, se kari n'mes te nof'lles
dhe me 2 dur ne pranga gishtin e 3 ja jap botes

e jap frontin 1 gjakoves, mos meno qe bon hajgare
ta shti flaken n'familje sikur maje ne cigare
prej gjakoves ne vushtrri, neve s'na ha kari
jem 1 kejt boten le ta din qe ala ne jemi knej pari

i pari gjithmon kom me met. ska pidh none qe me prek
ska pidh none qe me hek, ksi pidh none ska me dek
se teton jon ka flaken, e te ton jon ka lagen
un te lagi me benzin, e lotet **** ta shti flaken

ty *************** her na sheh bashk
kush tha jetmiri u zbut, kush tha qe repin e lash
ngoja dhomt kti seni, mushe kryt edhe plas
un ta perfundoj karieren hiq pa pas beat permas

Refren:
Nese, karieren dost e don.ruje mir se t'perfundon
Nese, karieren e ki n'flet.Po gabon mos luj me jet
Nese, karieren e dost e don. ruje mir se t'perfundon
Nese, karieren e ki nflet. Mos gabo, mos luj me jet

Verse 3:

Cyanide:
Merre nuk du pare, merre nuk do fam
e du veq 1 arsyje, me ja qi dikuj at nan
kush don me qu kry, me cyanide mu shty
kush e ka ktu nonen tashti posht, e nalt me ja shkerdhy

aha, mir um ngove. aha, nuk gabove
une jom qaj pidhi none, drejtperdrejt prej gjakove
qe ta merr kit hip-hop e ta perzin me rock
e ta nxerr ni sen sick qe osht tip top.

Vz:
Ishalla ta falin, kerkush sun i ndalin
po prek n'fjal t'mia, fjalt e mia dost t'kallin
a s'po ja nin (haaa) vdekjes eren,
ti vetit dost ja bone t'qiva karieren

se heren e kalume, nuk u kon per albume
e kena bo per hip-hop, tash osht koha e ndryshume
ki jete, karier + ke bo fam,
tash te shkojn te tria posht dost, rujse gabon e shan

Refren:
Nese, karieren dost e don.ruje mir se t'perfundon
Nese, karieren e ki n'flet.Po gabon mos luj me jet
Nese, karieren e dost e don. ruje mir se t'perfundon
Nese, karieren e ki nflet. Mos gabo, mos luj me jet


Lyrics submited by Alboblood
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019