Më mbaj mend (për 1 muaj)

VZ - Mallëngjimi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kit art e kena teper nalt
S'jena ni moti, haveri yt pej veni larg
Po me menje teper ngat, 24/7 çdo sahat
Dashnia jem per ty jo nuk ka afat (o)

O veni jem kuq e zi
U silla n'4 anë, po nuk gjeta sikur ti
Sikur malet e Sharrit, ato fijet e barit
Shqipe, 1 plis n'kry i ka hije çdo Shqiptarit (Aha)

Me zemër çiftelia, n'shpirt Shqiptaria
I lirë si me kon e madhe Iliria (yea)
Xhamadani Via Via (yea)
E sa e madhe o Shqipnia (ey)

[REF. Muharrem Qena:]
O Sharr o baba im
Gërmi pushimi im
Adriatiku im
Tash vetëm po ju kujtoj

Autokton n'tokë tonë jena kon hon-e-don
Kuq e Zi deri n'dhe, flamuri jo nuk ndrron
Flamuri le t'valon si shqiponjet nëper bjeshkë
E zani jon nuk hesht, jem kahere tu qu pesh

Me zemër tu buzqesh shqipe
Krenarinë me 2 krena shipe
Ma tvertetit hala knena shqipe
O veni jem Dem-baba-dem

T'lutna maj kta fërkem
Ruj ato vasha, e rriti ata djem
Se bjeshkt mu mi kan nem
Historinë shkru ma kan me rren
Dej sa malet mi kan dhez zjerm (aha)

Me zemër çiftelia, n'shpirt Shqiptaria
I lirë si me kon e madhe Iliria (yea)
Xhamadani Via Via (yea)
E sa e madhe o Shqipnia (ey)

[REF. Muharrem Qena:]
O Sharr o baba im
Gërmi pushimi im
Adriatiku im
Tash vetëm po ju kujtoj
VZ
Publikimi: 26/11/2017


VZ - Mallëngjimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mallëngjimi".
3. Video është e këngës "Mallëngjimi", por nuk këndohet nga VZ.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga VZ:


Komente 0