Më mbaj mend (për 1 muaj)


West Side Family - Mesazh

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mesazh".
3. Video është e këngës "Mesazh", por nuk këndohet nga West Side Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

West Side Family - Mesazh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  81

Muzika:

Flori Mumajesi

Teksti:

Dr. Flori

Orkestrimi:

Adrian Hila

Këngë e albumit:

"Jeta Shkon"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2002

Komente

Asnjë Koment

01/11/2002

2002-10-31T23:00:00+00:00[Sekretaria telefonike:]
“Për momentin nuk ndodhem në shtëpi,
Ju lutem lini mesazhin tuaj pas sinjalit!”

[Landi:]
Zgjohem në mëngjes me afshin tënd
Gjysma vetes time më mungon,
S'dua ta pranoj, por e pranoj
Nuk jam nuk je nuk ekzistojmë
Ndiej trupin të më ftohet në k'të natë
Ku janë prekjet e tua të më ngrohin prapë?
Tani nuk jam nuk jemi ne
Sa ftohtë k'të natë, sa ftohtë k'të natë!

[Miri:]
Ne ç'do hap që hedh në mendjen time je ti
Dua ty të t’harroj, por prapë je ti
S'dua ta pranoj veten, veten time nuk e di
Dhe kur ç'do gjë e vogël ndodh
Në ç'do veprim je ti.
U ndodha një moment midis teje dhe meje
Nuk e di në më doje a më urreje
Se je ti në këto vargje në këto nota
Se je ti, pa ty s'ka kuptim s’të harrova
Ç'do moment që marr frymë, je ti
Ç'do moment që jetoj, je vetëm ti
Je gjithçka ç'farë kam plotësimi i shpirtit tim
Ja ç'farë dua s'dua të t’humbas je vetëm ti.

[REF. Landi:]
Dua të shoh dy sytë e trëmbur
Dua të puth buzën e çmëndur
Dua të t'shoh, dua të t'puth ty si atëherë

[Dr. Flori:]
Vetëm një moment dëgjo
Dua të t’shoh, të t’njoh
Dua të di (a) je ti që komplikon
Je ti që thua jo, je ti që thua po
Dakord, por nuk mundem dakord të jem gjithmonë.
Je ti që bën jetën time komplekse
ndonjëherë nuk më kupton ndonjëherë s'kupton as veten
por prapë të urrej të dua në një kohë
kam kohë që të njoh babe, dua të t’njoh
E ç'do moment që marr frymë, (e ç'do moment që marr frymë,)
Ç'do moment që jetoj, (ç'do moment që jetoj,)
Je gjithçka ç'farë kam plotësimi i shpirtit tim
Ja ç'farë dua s'dua të t’humbas je vetëm ti.
Ç'do moment kur marr frymë, (Ç'do moment kur marr frymë,)
Ç'do moment që jetoj, (Ç'do moment që jetoj,)
Je gjithçka ç'farë kam plotësimi i shpirtit tim
Ja ç'farë dua s'dua të t’humbas je vetëm ti.

[Landi:]
Zgjohem në mëngjes me afshin tënd
Gjysma vetes time më mungon,
S'dua ta pranoj, por e pranoj
Nuk jam nuk je nuk ekzistojmë
Ndjej trupin të më ftohet në k'të natë
Ku janë prekjet e tua të më ngrohin prapë?
Tani nuk jam nuk jemi ne
Sa ftohtë k'të natë, sa ftohtë k'të natë!

Dua të shoh dy sytë e trëmbur
Dua të puth buzën e çmëndur
Dua të t'shoh, dua të t'puth ty si atëherë
Dua të t’shoh : BABE!


Ky tekst u dërgua nga AbriKartolina (2)

5
1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga West Side Family:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet