Më mbaj mend (për 1 muaj)

West Side Family - Ne Krahet E Tua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40Ngrihesh fillon ecën,
kur gjunjet ty s`te mbajnë,
ti qan e brenda vetes, qesh
për të mos u pare heyyy,
je derrmuar ti tani po zvarritesh,
por ke kemb te forta
ke filluar qe te rritesh.

Furtun ke para vetes,
po mbahesh përsëri
ti se di çdo të thotë,
po ke rrugën ne marrezi,
ne mes mbaron gjithçka
si një film qe sapo pritet,
ky film po vazhdon e s`te fshijnë dot me vitet
te shtrengoj fort te prek te puth, ti e di
unë rrugën prap vazhdoj po kam lot ne syt e mi
me dhemb zemra qe s`te kam
po shpirt un ty te kam
çdo ditë prap me ty lind
dhe është fal teje qe unë jam
me ler te jem tii nëse nesër s`do të jesh
me ler te shoh ne sy nëse sy nuk do të kesh
më merr me jep forc ne rrugën time te di
gjithë rrugët e zemrës time ecin...
me çojnë te tek ti...

REFRENI

Ne krahet e tua te jem
kur un force mos te kem,
do të vij e do të mbaj shpirt
gjer sa dhimbja te shkoj tej...

Syte e tu do të jenë
errësirë të mos ndejsh
do të flas me zërin tënd
te kam jet te kam për jet...

Ne krahet e tua te jem
perqafimin do ndjej
do jetoj me frymën tënde
sa dhe fundi frik te këtë

Dhe ne enderra më vjen
për çdo nate shpiriti ndjen
doren tënde ne trupin tim
me perkedhel e më flet
për jetën tonë...

Ne krahet e tua do jem...

Flete te bardha shoh ne librin,
e jetës sime
si një shpirt i burgosur
qe mban frymën me kujtime
me ndodh te jem pa ty
nëpër turma i harruar
një njeri qe nuk jam me
po dikur kam existuar.

Jete kam,
nga buza jote me ty pranë
un e ti ishim dikur
perjetsishte te pandare.

Kur qeshje qeshje dhe afroheshe pranë meje,
flisje, humbisja ne puthje me dehje
rrembeje qenien time gjithçka,ishim diku
do të jemi prap bashke kurrë mos thuaj kurrë
fati gjithmonë ecën, për ku jo nuk e di,
por di qe rrugët e zemeres sime
me çojnë tek ti...

hhh...

REFRENI 2x

Ne krahet e tua do jem,
kur force mos te kem,
do të vij e do të mbaj shpirt,
gjer sa dhimbja te shkoj tej...

Syte e tu do të jenë,
errësirë mos te ndjesh,
do të flas me zërin tënd,
te kam jetë te kam për jetë.

Ne krahet e tua do jem,
perqafimin do ndjesh,
do jetoj me frymën tënde,
sa dhe fundi frikë te këtë.

Dhe ne endrra më vjen,
për çdo nate shpiriti ndjen,
doren tënde ne trupin tim,
me perkedhel ëmbël më flet
për jetën tonë.

ne krahet e tua do jem...Akordet:

Intro : Dm Bb F C A7


Dm Bb F C A7 Dm
e|-1-----0-3-1-0---1------0-3-1-0-1-5------5-8-6-5---3--------5-3-1-0-1--|
B|-----3---------3------3----------------6---------6------5-6------------|
G|---2----------------3----------------5----------------5----------------|
D|-----------------------------------------------------------------------|
A|-----------------------------------------------------------------------|
E|-----------------------------------------------------------------------|x2

Dm
Ngrihesh fillon ecen kur gjunjet ty s`te mbajne
Bb
Ti qan e brenda vetes, qesh për te mos u pare hey
F
Je derrmuar ti tani po zvarritesh
C A7
Por ke kembe te forta ke filluar qe te rritesh


Dm
Furtune ke para vetes po mbahesh përsëri
Bb
Ti se di çdo të thotë por ke rrugën ne marrezi
F
Ne mes mbaron gjithçka si një film qe sapo pritet
C A7
Ky film po vazhdon e ty s`te fshijnë dot me vitet


Dm
Te shtrengoj fort te prek te puth ti e di
Bb
Unë rrugën prap vazhdoj po kam lot ne syt e mi
F
Me dhemb zemra qe s`te kam por shpirt un ty te kam
C A7
Cdo ditë prap me ty lind dhe është fal teje qe unë jam


Dm
Me ler te jem ti nese nesër s`do të jesh
Bb
Me ler te shoh ne sy nëse sy nuk do të kesh
F
Me merr me jep force ne rrugën time te di
C A7
Gjithë rrugët e zemrës time ecin me çojnë te tek ti


Dm
Ne krahet e tua te jem
Bb
Kur me force mos te kem,
F
Do të vij e do të mbaj shpirt
C A7
Gjer sa dhimbja te shkoj tej
Dm
Syte e tu do të jem
Bb
Errësirë të mos ndejsh
F
Do të flas me zerin tënd
C A7
Te kam jete te kam përjete


Dm
Ne krahet e tua te jem
Bb
Perqafimin do ndjej
F
Do jetoj me frymen tënde
C A7
Sa dhe fundi frike te kete
Dm
Dhe ne endrra më vjen
Bb
Per çdo nate shpirti ndjen
F
Doren tende ne trupin tim
C A7
M'perkedhel me merr me flet
Bb
Per jetën tone
Dm
Ne krahet e tua do jem


Dm
Flete te bardha shoh ne librin e jetes sime
Bb
Si një shpirt i burgosur qe mban frymen me kujtime
F
Me ndodh te jem pa ty neper turma i harruar
C A7
Një njeri qe nuk jam me po dikur kam ekzistuar

Dm
Jete kam nga buza jote me ty prane
Bb
Une e ti ishim dikur perjetesisht te pandare
F
Kur qeshje, qeshje dhe afroheshe pranë meje
C A7
Flisje, humbisja ne puthje me dehje

Dm
Rrembeje qenien time gjithçka ishim dikur
Bb
Do të jemi prap bashke kurre mos thuaj kurre
F
Fati gjithmone ecen per ku jo nuk e di
C A7
Por di qe rrugët e zemeres sime me çojnë tek tiIntroDm
Ne krahet e tua te jem
Bb
Kur me force mos te kem,
F
Do të vij e do të mbaj shpirt
C A7
Gjer sa dhimbja te shkoj tej
Dm
Syte e tu do të jem
Bb
Errësirë të mos ndejsh
F
Do të flas me zerin tënd
C A7
Te kam jete te kam përjete


Dm
Ne krahet e tua te jem
Bb
Perqafimin do ndjej
F
Do jetoj me frymen tënde
C A7
Sa dhe fundi frike te kete
Dm
Dhe ne endrra më vjen
Bb
Per çdo nate shpirti ndjen
F
Doren tende ne trupin tim
C A7
M'perkedhel me merr me flet
Bb
Per jetën tone
Dm
Ne krahet e tua do jem

West Side Family - Ne Krahet E Tua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Krahet E Tua".
3. Video është e këngës "Ne Krahet E Tua", por nuk këndohet nga West Side Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga West Side Family:


Komente 1