Më mbaj mend (për 1 muaj)

West Side Family - Ne Krahet Tua Do Jem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  47

Ngrihesh fillon ecen
kur gjunjet ty s'te mbajne
ti qan e brenda vetes
qesh per te mos u pare
hey, je derrmuar ti tani po zvarritesh
por ke kembe te forta
ke filluar qe te rritesh
furtune ke para vetes
por mbahesh perseri
ti se di se c'do te thote
por ke rrugen ne marrezi
ne mes mbaron gjithcka
si nje film qe sapo pritet
ky film po vazhdon
dhe ty s'te fshijne dot me vitet
te shtrengoj fort te prek te puth
ti e di
une rrugen prape vazhdoj
por kam lote ne syte e mi
me dhemb zemra qe s'te kam
po shpirt une ty te kam
c'do dite prape me ty lind
dhe eshte fale teje qe une jam
me ler te jem ti
nese neser s'do te jesh
me ler te shoh ne sy
nese sy nuk do te kesh
me merr me jep force
ne rrugen time te di
gjithe rruget e zemres time
ecin me cojne te ti

ne krahet e tua do jem
kur me force mos te kem
do te vij e do te mbaj shpirt
gjersa dhimbja te shkoj tej
syte e tu do te jem
erresire mos te ndjesh
do te flas me zerin tend
te kam jete te kam perjete
krahet e tua do jem
perqafimin do ndjesh
do jetoj me frymen tende
sa dhe fundi frike te kete
dhe ne enderra me vjen
per c'do nate shpirti ndjen
doren tende ne trupin tim
perkedhel embel me flet
per jeten tone
ne krahet e tua do jem

flete te bardha shoh ne librin e jetes time
si nje shpirt i burgosur qe mban frymen me kujtime
me ndodh te jem pa ty
neper turma i harruar
nje njeri qe nuk jam me
por dikur kam ekszistuar
jete kam nga buza jote me ty prane
une e ti ishim dikur
perjetsisht te pa ndare
kur qeshje, qeshje dhe afroheshe prane meje
flisje humbisja ne puthje me dehje
rrembeje qenjen time gjithcka
ishim dikur
do te jemi prape bashke
kurre mos thuaj kurre
fati gjithmone ecen
per ku jo nuk e di
por di qe rruget e zemres time me cojne tek ti

Ky tekst u dërgua nga LeaRenditja: Top 200
Publikimi: 07/10/2008


Më Shumë Këngë Nga West Side Family:


Komente 1


West Side Family - Ne Krahet Tua Do Jem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Krahet Tua Do Jem".
3. Video është e këngës "Ne Krahet Tua Do Jem", por nuk këndohet nga West Side Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.