Më mbaj mend (për 1 muaj)

West Side Family - S.O.S Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

SOS SOS

DR.Flori:
Nje far ne mes te detit jam e pres nje tjeter shprese qe te vij nga dallge e detit,
Po mbaj pak qetsi, po rrij moj dallge e marre se paskam nje femi,
I thash qe babi iken qe librat ti te kesh, te jesh si te gjith shoket e kokèn lart ta ngresh,
Po s'desh o shpirti vogèl ky det spaska meshirè
po s'desh moj nena ime me fal qe me s'do vi,
O zemra ime dhembshur dhe ty fjalen te dhash, te premtova jete te bukur me fèmijet ti te lash,
Do te mbroj nga qielli se deti nuk me donte,prandaj fshi lotet, te lutem mos qa sonte.
Mos piko me dhimbje ne kte det me lot, se trupin ma rrembeu por shpirtin sma mer dot,
Mos qaj ti xhan i vogel as ti o nèna ime, do t'jem gjithmon me ju ne te shtrenjten shtepine time.

Landi: Ref: x2
Çme bère, çme bère, çme bère, o deti i marreè ma ke marrè njè djalè, ma ke bèrè valè

Miri:
Smund te jesh nje lajm nga deti as nga era kaq e marr ti u rrite ne kto gur e deti ska drrit te te marr.
Nje mesazh ke nga shoket nga u nise po tè presin per èndrrat qe span drite, drit qiriri per to ndezim,
U nise rruges tende anija jote ktu ndaloj po ti prap do te ngelesh shpirti yt do tkaloj,
Veten tende ti e nise ne nje rrugè pa kthim, ne smund te kthejme pas kohen do jetosh ne cdo kujtim,
Do jesh ktu luftetar per nje jet me te mir, dersa koha te tradhtoje, perjetsisht ngele i lir,
Lundertar ne endra ike, Lundertar shpirti shtegton, enderrimtar je neper dallge, val tani do jesh gjithmon.
Do te shkelesh neper brigje, do te vish ketu serish, dhe cdo nate ky deti marre, qe perher prane te rish,
Do te vij dhe dit e fundit, rruga jon do tmbaroj, lamtumir miku im ne parajs do te takoj.

Landi: Ref: x2
Çme bère, çme bère, çme bère, o deti i mareè ma ke marrè njè djalè, ma ke bèrè valè

DR.Flori:
Nje far ne mes te detit jam e pres nje tjeter shpres qe te vij nga dallge e detit,
Po mbaj pak qetsi, po rrij moj dallge e marre se paskam nje femi,
I thash qe babi iken qe librat ti te kesh, te jesh si te gjith shoket e kokèn lart ta ngresh,
Po vdes o shpirti vogèl ky det spaska meshirè
po vdes moj nena ime me fal qe me s'do vi,
O zemra ime dhembshur dhe ty fjalen te dhash, te premtova jete te bukur me fèmijet ti te ndash,
Do te mbroj nga qielli se deti nuk me donte,prandaj fshi lotet, te lutem mos qa sonte.
Mos piko me dhimbje ne kte det me lot, se trupin ma rrembeu por shpirtin sma mer dot,
Mos qaj ti xhan i vogel as ti o nèna ime, do t'jem gjithmon me ju ne te shtrenjten cdo kujtime.


Ky tekst u dërgua nga Vlora

West Side Family - S.O.S
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S.O.S".
3. Video është e këngës "S.O.S", por nuk këndohet nga West Side Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga West Side Family:


Komente 0