Më mbaj mend (për 1 muaj)

West Side Family - U Ndame Ne Erresire Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

U ndame ne erresire
Nje nate me hene te vrazhde
U puthem e u pame
Shpirterat tane aty lam.
I nisem lotet tane
Me gjethet qe po binin
E dinim sa shume donim
Nuk dinim ne po iknim.
Ne po iknim ,bashke ne po iknim
E me su pame.
Shpirterat i lame,nje nate Maji ne u ndame.Jo Jo
I prekja syte e tua
Buzet e tua dridhnin
Te putha t`thashe Te Dua
the shpirt ne pse po ikim.
Me preke duart ti
Me lote ne syte e mi
U rritem qe femije
Do ik e prape do vi.
Do vi me ditet,
Me netet,
Me puthjet
Me prekjet
U ndame ne Maj
Po kjo nate Maj s`mund te na ndaje
Jo,jo,jo,jo,jo,jo
Shoket te iken ,venitesh, ti shko
Nete te fundit nate maj edhe shko
Endrrat tona i nisem,i nisem,i nisem
REF:

Ishte nate Maj
Une zemren time se mbaja
Dhe m`mbyste trishtimi
Ishte nate Maj
Dhe muzgu shembej mbi mua
Ne ngjyre deshperimi
Ishte nate Maj
Kujtimet largoja,te mos qaja
Por lotet s`i mbaj
Muajt kalonin
Per mua mbetej MAJ

Marr kujtime nga ty
Te fundit letra me dergo
mbledh me to ,kohen me ty ne sy
Dhe kthehem ,shkoj.
Ne caste qe si enderra pa fund
Ne na rrembinin fund pa fund
Si ne Maj,ku lame shpirtin tone
Dhe kthehem kur degjoj
Fjalet e tua.
Sikur ti me flet tani
Kur thua:Gjithmone Te Dua.
Une do te iki por prape do te vi
Me ty kaq larg
E prane ate nate Maji
Njeri tjetrit i thame:
"Asgje s`na ndane."

Tani nuk je
Ike ne nate,ishte Maj
Tani nuk je
Dridhesha,qmendesha si i marre.
Tani nuk je
Ishte nate Maj,ti ike.
Dridhesha une,
Dridhesha,qaja
Ishte,
REF:

Ishte nate Maj
Une zemren time se mbaja
Dhe m`mbyste trishtimi
Ishte nate Maj
Dhe muzgu shembej mbi mua
Ne ngjyre deshperimi
Ishte nate Maj
Kujtimet largoja,te mos qaja
Por lotet s`i mbaj
Muajt kalonin
Per mua mbetej MAJ


Ky tekst u dërgua nga Donjetaa.

West Side Family - U Ndame Ne Erresire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "U Ndame Ne Erresire".
3. Video është e këngës "U Ndame Ne Erresire", por nuk këndohet nga West Side Family.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga West Side Family:


Komente 0