Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

West Thugz
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: hip-hop

West Thugz është grup artistësh i njohur. Rap grupi WesTThuGz me gjithsej 5-anëtar nga Istogu, por qe jetojne jashte: AnGrrrY dhe Lil-T në Zvicër, Triple-T dhe Bro-G ne Francë dhe Effi ne Austri. Me saktesisht antaret e grupit jane:
Fetah Zeqiraj, i njohur me nofken Eff
Armend Rexhaj, i njohur me nofken AnGrrrY
Liridon Rexhaj, i njohur me nofken Lil-T
Edison Rexhaj, i njohur me nofken Triple-t
Gent Rexhaj, i njohur me nofken Bro-G

Në vitin 2007 kan mbajtur nje koncert ne Prishtine, ku pelqim te madh ka marre kenga "N'Istog".

Në Vitin 2008 performuan ne një koncert ne Istog, ne lokalin "Black&White" me rep grupin Kamikazat nga Gilani.

Në vitin 2009, një koncert tjeter ne Istog naten e Vitit te ri ne shtepin e kultures 'Green Life Party.

Më datë 22 Mars 2014, West Thugz publikojnë videoklipin "Apet Njejt Per Istog". Videoklipi u prodhua nga Thre3colors.

Më datë 5 Shtator 2015, West Thugz publikojnë videoklipin "Gjimmat".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera

Më shumë artikuj nga West Thugz »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet