Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

White Tiger - Shqiptar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

23/07/2013

2013-07-23T14:17:06+00:00intro - white tiger is back ngoni senin e ri 2008 yao yao

(verse 1)white tiger

Per vlera do bertas deri sa te vritem, //
Dhe ketu fillon historia ime //
hyra ne nje sen me disa pretendime //
kerkova ta ndryshoj,ta kthej ne identitet //
por sa me degjuan,u hodh tere ai milet //
desh me vrane e desh me mbyten //
me mua te tere u kacafyten. //
Shifet se ky vend nuk do ndryshime //
duan te jetojne akoma me therrime, //
pashe vetem shkrime adoleshentash //
dhe nuk me pelqyen keto tip dekadencash, //
mu hodhen si ujqerit per te me shkyer //
me shane per veprimin qe kisha kryer //
Kerkoja ti ktheja ne identitet //
por duket qe nuk ka faj ai shtet //
faji eshte i yni,ne vendosim vete . //

refreni: white tiger
Kuptone more njerez te verteten e ketij vend //
koherat e arta duhet te sillni ne mend, //
kujtoni sakrificen e atdhetareve tane //
kujtojeni mire o Shqipetare anembane //

verse 2 white tiger
goja jem si mu kon skurrpion more shqipetar //
goja jem 100 rima per ni minut ec hup more mut/ /
jom prof me provoj 100% real boy sa her qe jam te mikrofoni /
jeten monoton ja u bej se gabova nkete rap se di qysh fillova/
Se jemi ne ato qe duhet te bejme ndryshime //
dhe ne mentalitet bazohet fjala ime //
duhet nje mentalitet jo i ndare //
per te dale te gjithe fitimtare. //
Mos u merrni me politike e me partiake //
e mos lejoni qe kosova te marre flake, //
mbrone ate si gjene me te shtrejte //
e veproni me force ne te drejte. //
Jam i indinjuar per cka po shof e po degjoj //
cdonjeri prej nesh kosoven duhet ta ndertoje. //
mondohem t'jem objektiv,arsyeja pse kam pak idhnime se//
t'fitosh e t'ruash respekt,n'jete duhet t'jesh agresiv .

refreni: white tiger
Kuptone more njerez te verteten e ketij vend //
koherat e arta duhet te sillni ne mend, //
kujtoni sakrificen e atdhetareve tane //
kujtojeni mire o Shqipetare anembane //

(verse3) white tiger

kur lexon,bej siguri kusht esht brenda,tosk a geg //
t'paren here m'del n'shteg,per s'gjalli do t'djeg //
burrerin,burgu,nqfs,pantallonat t'zvendeson n'funde //
egoizmit tend,i shkoj mish per mish 12 raunde //
derisa t'dorzohesh,te t'degjoj te thuash me munde //
rimen ves,12raunde barazim,t'thyej brinjet,n'shtes //
por nuk t'le pa shpres,mbase ti per mua je thmi//
sa me teper e mbulon injoranca e perseri nuk ndryshon seanca! //
thojne njerzt ,cje duke kerkuar ate ke per te marr//
egersin ballancoj pozitivisht,sepse jemi kosovar//
kosoven deshte me na shporr,refuzoj t'jem agresiv//
kudo qe hyra,konkluzione prej gjerave te ndyra//
rrethuar nga lyra,njerez me 2 motherfuckin fytyra //
kudo qe shkel t'ruhesh nga 1 e keqe,kane ngritur leqe //
my name tiger ,s'jam ordiner,rrnoj_vdes per 1 nder //
Jam dakort me njerzt kur thojne gati te fitoj cdo sherr .

refreni: white tiger
Kuptone more njerez te verteten e ketij vend //
koherat e arta duhet te sillni ne mend, //
kujtoni sakrificen e atdhetareve tane //
kujtojeni mire o Shqipetare anembane //


Ky tekst u dërgua nga W.t
Më Shumë Këngë Nga White Tiger:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet