Më mbaj mend (për 1 muaj)

WNC - Mit I Vërtet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kur vdekja njeher behet me e dashur se jeta
ather ne hapsir ka dal e verteta

ke kuptuar qe je rrenuar dhe mallkuar pergjithmon
neper shekuj te humbur lirin e kerkon

nuk e gjen se kalorësit e erresires ata e kan marr
e kan marre kan mallkuar nje popull krenar

qe me gjak te kuq dhe me lot te zi
krijoj me teper se 2000 vjet te gjat nje tragjeti

me zemer te verbuar dhe me syt te verbuar
ec neper rrugen qe kurr ska egsistuar

sheh vuajte te vrar te prer e tmasakruar
e sheh hijen e vdekjes ngadal duke i mbuluar

mirpo me syrin e urrejtjes shef atje larg
nje pik te shpreses ngadal duke ardh

me dashurin e shfryer dhe me lumturin ne vete
vjen qe ta shuaj po e gjen vetvdekjen

ref:
prap , prap ne n jejten dhun un jam
dhimbje ne zemer e kam

fatin ne dor e mbaj
dhe sdua dorzohem

deri sa te asgjesohem
nga tmerret dua tlirohem

diellin serisht e shoh
prej qiellit te shoh .

vers 2:
ne nje vend ku shikojn dy krenare fluturojn
ne at vend bishat e tmerrit nje popull po shkatrojn

nje popull qenuk mboshtet nje popull qe sdorzohet
po shkatrrojn nje popull qe kurr smut te shkatrohet

me armen e ironis diellin ja ka shuar
shiun e zi mbi kok atijt ja ka leshuar

me vuajte i kan lidhur e i kan gjuajtur nerresir
e ushqen me dhimbje dhe nuk kan meshir

kan deshir qe kurr mos ta shohin ket popull te lir
edhe pse e din se per ta esht nje gje teper e veshtir

prandaj prap vashdojn me mundime tmerrin e krijojn
deshirojn qe qe nje popull pergjithmon ta asgjesojn

nuk mund te duroj me skam se si te shperthej
situaten e kti populli dika tjeter do ta kthej

nje magji do ta krijoj te gjith do ti shpetoj
nga kto vuatje njeher e pergjithmon do ti liroj

ref:
prap , prap ne n jejten dhun un jam
dhimbje ne zemer e kam

fatin ne dor e mbaj
dhe sdua dorzohem

deri sa te asgjesohem
nga tmerret dua tlirohem

diellin serisht e shoh
prej qiellit te shoh .

vers 3.

me kan varrosur ne germadhat dhe shkatrimet qe i kan be
me kan varrosur po po por nuk do ta bejn me

si feniksi tani perseri sgjohem un nga dheu
te luftoj te tregoj se qeshte memedheu

me syrin e urrejtjes pergjithmon do ti shikoj
me shpaten e liris te gjith do ti friksoj

me zemre te dragoit pa frik do te sulmoj
me shpejtesi te drites te gjith do ti shkatrroj.

ref:
prap , prap ne n jejten dhun un jam
dhimbje ne zemer e kam

fatin ne dor e mbaj
dhe sdua dorzohem

deri sa te asgjesohem
nga tmerret dua tlirohem

diellin serisht e shoh
prej qiellit te shoh .


Ky tekst u dërgua nga Arber MulliqiWNC
Publikimi: 03/12/2000


WNC - Mit I Vërtet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mit I Vërtet".
3. Video është e këngës "Mit I Vërtet", por nuk këndohet nga WNC.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga WNC:


Komente 0