Tema: Poezi Për 17 Shkurtin


17 Shkurti

jam nje vajz
4 vjeqare
kam identitet
dhe quhem kosovare

me 17 shkurt
2008
kosova shpalli
pavarsin e vet

te gjith shqipetaret
ne kemb u quan
dhe mirseardhjen
pavarsis ja uruan

me keng e valle
ata festuan
se per pavarsi
vite e vite
luftuan.

- Poezi nga X Personja


- U dërgua nga Bleona Leci -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga X Personja


Komente 149