X-Style
X-Style
X-Style
  • Emri i vërtetë:
  • Orhan Shaniu
  • Vendlindja:
  • Brrut
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 29 Gusht 1995
  • Horoskopi:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


X-Style është këngëtar. Emri i vertet Orhan Shaniu ne moshen 14 vjeqar ka filluar te merret me muzik.
Reperi me i ri e me i sukseshem u zgjedh ne Vendin ku ai u rrite (Opoj).
I frymezuar nga e kalumja,nga gjerat qe e ka sprovuar jeta dhe askend nuk e ka pas mbeshtetje dmth qe deri ku ka arritur,ka arritur pa ndihmen e askujt!
X-style nuk e ka te percaktuar se qfare muzike kendon,po ate qe e ndjen e thote nepermjet kenges...
Kur i mbushi 16 vjet jeta prap e sprovoj dhe e lendoj me se shumti,kur babai nderroji jete ne moshen 50 vjeqar,Reperi babin e kishte pasur gjithmon ne krahe qe e ka mbeshtetur dhe i ka dhene kurajo qe te vazhdoj edhe me tutje.
X-style sot jeton vetem me familjen e vet dhe keshtu vazhdon te merret prap me muzik.
X-style mendon qe ne te ardhmen do te jete nje reper i sukseshem ne karrieren e tij.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: chiLLtripp chiLLtripp  Komente 17