Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni Dhe Sinani - Ahmet Delia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Eeee
Haj medet oh qka koka kan
na i ra hasmi per tana anet

N'tana ant edhe haj o medet
tana armet po naj hjek ee

Tana armet e po naj hjek
po ja jepka rajes vet ee

Ja jep rajes e i plaqin'o syt
per shqiptar gazepi pat kris ee

O jan dal o ni rrem o qetnik
ja kan msy me dal n'Drenic ee

O n'Prekaz o kokan hi
i hallakasin ne disa shpi ee

I hallakasin ne disa shpi
te Halili kokan hi ee

Te Halili o jan ra qetnikat
po bertasin'e robt e fmija

Po bertasin robt e fmija
o i nin trimi o Ahmet Delia

Del Ahmeti ai ne divan'hane
thrret Murselin o djal qu bane

O Mursel o bjernaj sakicat
te Halili jon ra qetnikat

O bablok o dert mos ki
coll o mos deksha per ket kojshi ee

Coll o mos deksha per ket kojshi
tyben vdes jo per robt e mi ee

Me sakica dolen n'sokak
jan zatet o n'Ramen Plak ee

I thot Ahmeti o Mixha Ram
a e ke besen qysh ma ke dhan ee

O kem'o pa than me na ra qetnikat
do t'luftojna me sakica

Nal Ahmet o Rama poj thet
sjam pishman kunra shkaut me vdek ee

Nalu vlla e mos u ngut
sa ta marr sakicen te drut ee

Hec Ahmeti ai hapa hapa
Rama, Imeri po i shkojn'o per mrapa

O Ahmeti ai i ka fol do fjal
thrret Murseli Mixhen Ram ee

O zinja dyrt mos i lshoni me dal
vetun mrena n'aborr do t'shkoj ee

O Ahmeti o n'kapgjik o hi
e u zatetka ni betgji ee

E zatetka ni betgji
stoj Ahmet ku po don me hi ee

Ooo qka o stoja po'i thet ta di
jam shqiptar serbishten se di ee

O jam shqiptar serbishten se di
n'aborr t'shqiptarve kush t'tha me hi ee

Kush t'ka than n'oborre me hi
mej tranue se rob e fmi ee

Mej tranue se rob e fmi
m'syu sakice o i ra mi sy ee

O me sakic o i ra ne ball
tana trut o ja derdhi n'shkall ee

Ai Murseli djal kreshnik ee
rrok me ta o fyt e m'fyt ee

Rrok me ta o fyt e m'fyt
O'i manzerr ja ka grabit ee

O'i manzerr me shum'o fyshek
saher qet gjith ka njo pe vret ee

O i ka vra nja 7 a 8
oh Ahmetin pushka pe merr ee

E thrret birin ore Mursel
qinro djal e bon gajret ee

O qinro djal edhe bon o gajret
m'ka marr pushka n'ven te keq ee

O bablok o mos ki dert
Bab per ty sot i vrava 8 ee

O per ty i vrava 8
prej 11ve njo m'ka met ee

O prej 11 pshtoj Jovani
ai poj vika rrethit t'gardhit

Ai poj vika rrethit t'gardhit
sa fort pe njek ai Ram Islami

Ram Islami sa fort pe njek
o Ahmeti hala po flet ee

o le Ram o mos e myt krejt
leje gjall qenin per gazep ee

T'u kallxon o krajlive serb
le ta din shiqptart kem rahmet ee

O Prekazi e man mledhi ee
qka do t'bahet me ket kojshi ee

O me shqiptar* su kan mahi
sja'u pa sherrin as nji shpi ee

As nji shpi o as shpia e vet ee
Ahmet Delia po ndrrojka jet ee

E i past pas shpirti rahmet ee
ooo ka luftue per kojshit e vet ee.


Ky tekst u dërgua nga Blendi   ArdianGashi

Xeni Dhe Sinani - Ahmet Delia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ahmet Delia".
3. Video është e këngës "Ahmet Delia", por nuk këndohet nga Xeni Dhe Sinani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni Dhe Sinani:


Komente 0