Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni Dhe Sinani - Bardhok Biba Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Xhevahir ka rrit mirdita trimat qe i pat dhan , djal petrit si bardhok biba nana ma se ban

Syri tij si shqipe mali ne qdo ven xixllon , zemra tij zemer bujari popullin dashuron

Kur ne token tone arbnore shkel fashizmi oo i zi , bardhok biba neper male luftoj per liri

Kur mirdita u shlirue aj punoj n'pushtet per ta populli kan votue t'zgjedhet deputet

Por aksioni e kan ba planin mos me lan te gjall qoj italia aeroplanat plot me gjakatar

Dhe papritm aj plumb o i zi ne gjoks oo i ka ra , pastaj tjetri drejt ne bri me gjak e ka la

Rreth e rrotull rrin shoqnia roje tu qendru zemrat e tyne fort po qanin smujshin me u pajtu

Zemrat e tyre fort po theheshin qohu mos rri i shtrit qohu bardhok na drejto sonte mbledhjen e partis

Qohu bardhok me shku n'tiran se je deputet qohu se shkresa te ka ardh mbledhja po te pret

Qohu bardhok e shihe nanen qe po tkan permbi qohu pajtohu me tan mirditen qe po kan per ty

Qohu bardhok pajtoe qiken qe po qan per ty qohu shikoje mriken tane tu ka vesh me tzi

Ah bre shok aj u pergjigj nuk po muj me u quu plumat e tradhtarve more trupin ma shtramnun

Lamtumir i tha familjes dhe vendlindjes tvet emni yt o bardhok biba jo nuk vdes ooo per jetttt.


Xeni Dhe Sinani - Bardhok Biba
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bardhok Biba".
3. Video është e këngës "Bardhok Biba", por nuk këndohet nga Xeni Dhe Sinani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni Dhe Sinani:


Komente 0