Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni Dhe Sinani - Muje Krasniqi Dhe Beqir Gashi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

M`ka marr malli me t`digju,
njate za t`bukur si bylbylat,
ti ndigjoni kenget tona
mos qoft pushka, qiftelia.

Hajde pra moj zana e malit,
po t`perbej ne syt e ballit,

Ma z`gjo Beqen ne tel t`lahutes,
ma z`gjo Mujen n`gryk te pushkes. 2x

Pash njat za qe ke perbi,
edhe ty moj zane e malit,
edhe pushken, qiftelin,
me m`jau ru si syt e ballit.

Hajde Beqe t`ja nisim kangen,
po thrret Muja n`istokame,

Edhe n`dvekshim o ne te gjith,
ne e lajm borgjin e nanes. 2x

Kur n`digjoj zanin e Beqes,
po vjen Muja tu i dridh malet,
kenge e tyre eshte nis n`pushke,
eshte nis moti e kurr nik ndalet.

Zani i tyre si krisma e pushke …

Dy tupana o mor n`dere te kulles,
ni za i burrit o mor n`tel t`lahutes,

po vin krushq, o martohet bija,
pershendet o pushke e alltija.

Pushke e kanga o n`ter Drenicen,
percjell nuse o Shote Galicen.


Xeni Dhe Sinani - Muje Krasniqi Dhe Beqir Gashi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Muje Krasniqi Dhe Beqir Gashi".
3. Video është e këngës "Muje Krasniqi Dhe Beqir Gashi", por nuk këndohet nga Xeni Dhe Sinani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni Dhe Sinani:


Komente 0