Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni Dhe Sinani - Shume Nje Nate E Veshtire Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Shume nje nate te vshtire
kom kalu moj nane
se me ka ardh nanderr kastrioti mbram
u ngrita ne kam dhe e pershendeta
ai nisi me mpyt per torjet e veta
zor mka ardh bre nane
por mu desht me i than
gjysmen e shriprise
ner shkja ta kan lan

mpyti kastrioti ku e kam kufinin
ku ma ke lan shkupin presheven ulqinin
a pak tu dok shpata me ma lan n'ven t'huj
pse ma paske lane kshtu shqipnin rremuje
e kur token tane po ta shkel o i huji
qysh po t'hahet buka
qysh po t'pihet uji

nata shume e vshtire moj nan ishte shume
saqe nuk guxoj sonte me ba gjum
se a turp me ardh kastrioti prap
e me mgjet oj nan tuj fjetun ne shtrat
pasha zyt e ballit na vret buka e zotit
mos me ja qu n;ven aiiii fjalen kastriotit


Ky tekst u dërgua nga veprim_k

Xeni Dhe Sinani - Shume Nje Nate E Veshtire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shume Nje Nate E Veshtire".
3. Video është e këngës "Shume Nje Nate E Veshtire", por nuk këndohet nga Xeni Dhe Sinani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni Dhe Sinani:


Komente 0