Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni Dhe Sinani - Tahir Meha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  5

Dikush majit ja shkel lulet
por trimeria nuk perkulet
Vjen nga shekuj, n'Prekaz nalet
oo kushtrim lufte marrin malet,
marrin malet o heeej.

Nuk ka forc heu qe e lidh trimin
Tahir Meha s'njeh dorzimin
Pushka e tij hej, 20 vjet
o n'ball armikun e godet,
e godet o heeej.

Kush po e bon heu pushkan flak
Tahir Meha me baben plak
Ni kull vetem me malsi
ball per ball me ni ushtri
Po shkrijn hekur bab e djal
tankun topin e kan nal
Gjaku rrjedh heu kodres t'shpatit
jam hej nipi i Emin Latit o heeej.

Ngryset dita e bjen terri
tan armiqt heu i kap tmerri
Turr e vrap hej, shkon mandata
o mortja vet hej kthehej mrapa,
kthehej mrapa o heeej.

Ajo pushk e Tahirit
nis e shkrep heu n'dor t'Beqirit
Pushka e tij hej, 20 vjet
o n'ball armikun e godet,
e godet o heeej.

Kush po e bon heu pushkan flak
Tahir Meha me baben plak
Ni kull vetem me malsi
ball per ball me ni ushtri
Po shkrijn hekur bab e djal
tankun topin e kan nal
Gjaku rrjedh heu kodres t'shpatit
jam hej nipi i Emin Latit o heeej.

Bashk tre burra vijn te varri
nji te ban Adem Jashari
Veq ky shteg heu veq kjo udh
sjell lirin o me flamur
Veq ky shteg heu veq kjo udh
sjell lirin o me flamur o heeej.


Ky tekst u dërgua nga  ArdianGashi

Xeni Dhe Sinani - Tahir Meha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tahir Meha".
3. Video është e këngës "Tahir Meha", por nuk këndohet nga Xeni Dhe Sinani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni Dhe Sinani:


Komente 0