Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni Dhe Sinani - Tahir Sinani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.4 / Votuan:  7

Na jane tokat tona, kush don me'i harrue,
Beslidhjen e t'parve, me ia përkujtue,
Trashëgon Tropoja nji gjak t’parve t'trollit,
Vjen Tahir Sinani, pasardhs i Mic Sokolit.

Frymen ideale që ma mishroi malsia,
Bes e dituris o mi msoi Shqipria,
Do t'i kurorzojme ushtrin çlirimtare,
Me njësitin Arbri, në kleçken legjendare.

Marum istikamet, t'pashtrikut e t'brigades,
Andrrat per berishen, ia rrënojm karpates,
Nisim n'rrug t'Preshevës nga Molla Iliris,
Mir’ m'i msoi Tirana, kufijt e Shqipëris.

Nënloke e t'par've, vet me keni msue,
Po ua la Rrezartin, n'gjak me m'trashegue,
Shok kam amanetin, me pagu lirin,
Veç mos me u ndal pushka, pa kris ne Çamëri.

Shkrepat e Korabit nji gjam jan t'u e lshue,
Një za i lasht i Krujës, thrret me u bashkue,
Ty t'a falsha jetën, moj Radika Malsis,
M'i rrënjos me gjak kta shekuj t'historis.

Jam Tahir Sinani, e kshtu më msoi Tirana,
Kjo tok shum ka tret o, krajli dhe sulltana,
Gjersa Zoti t'thot, ktu me pas shqiptar,
Do t'prin ideali për bashkimin kombtar.
Gjersa Zoti t'thot, ktu me pas shqiptar,
Do t’prin ideali për bashkimin kombtar.


Ky tekst u dërgua nga B.A

Xeni Dhe Sinani - Tahir Sinani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tahir Sinani".
3. Video është e këngës "Tahir Sinani", por nuk këndohet nga Xeni Dhe Sinani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni Dhe Sinani:


Komente 0