Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni Dhe Sinani - Zahir Pajaziti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Shkrepi dielli mbi atdhe
Kush po mbjell me gjak lirine
Nane Shqipni gjalle bijt t'i kesh
Shkrepin pushket ne Prishtine

Si rrufe mbi tirani
Vetetime pushka i zdriti
Komandant vjen me lirine
Trim Zahir Pajaziti

Nane Kosove te uroj per djalin
Nane Kosove te uroj trimnine
Bijt e tuj gjakun ta falin
Bijt e tuj t'sjellin lirine

Pushkat i jen ngrit krejt Llapin
Si jehone fluturon mbi qiell
Trim Zahiri s'e ndal hapin
Mbi Kosove shndrrit si diell

Ligjeron per historine
Monumet i shkrim ne ar
Therret Ademin ne Prishtine
Ketu po te pres o legjendar

Hajde pra se m'ka marre malli
Te vjen si pashe me lirine
Do te vjen shpejt edhe luani
Te takohemi ne Prishtine

M'thone Zahir si dikur
Jam prape gjalle o s'ligem dot
Kam Edmondin dhe Hakifi
Si dy pushket me barot

Si kujtim medet Osmani
Per keta breza qe po rriten
Kur t'na therret Adem Jashari
Gjithe heronjte serish do te ngriten

Kur t'na therret Adem Jashari
Gjithe heronjte serish do te ngriten


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Xeni Dhe Sinani - Zahir Pajaziti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zahir Pajaziti".
3. Video është e këngës "Zahir Pajaziti", por nuk këndohet nga Xeni Dhe Sinani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni Dhe Sinani:


Komente 0