Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni Dhe Sinani - Rrehi Teli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I
aa rrehi tel per t zezen shqipni
ai vojd mbretit haber i zi
aj vojt mretit haber i zi
4 krajlat jan ra n shqipni
o kater krajlat jan ra nshqipni
cerrnagori bab me serrbi
o junani me austri
o pe bajn ket namin te zi
ah pe bajn namin te zi
presin rob o po presin fmii
a po presin o rob e fmi
o poj qitkan naten per ngri
ah poj qesin naten per ngri
qka po pshhtojkan o pau merdhi
qka po pshtojn o bab pau merdhii
poj naj therrkan o me singii
ah poj therrin o me singi
ah po i qartin o djemt e rii
oh poj qartin o djemt e rii
o i qojn nkish nuk poj lajn nxhami
i qojn nkish muslimant e shkret
qare skan o nkryq pa prek
ah skan qare nkryq pa prek
a Allahi baft me rahmet
zullumqarit qafen ja theft
krajli serbi ka dal po vet
kon e ka shqipnia mbret
o kon e ka shqipnia mbretin
ka nstamboll o sulltan mehmetin
ka nstamboll at baben sulltan
per shqipni don me ba mejdan
e po vet o krajli junanit
zo qka jon topat prej shalit
lufton mbreti i allamanit
lufton mbreti i allamanit
o miskov nau ka nis o nami
a nmiskov nau ka nis o nami
oo rob o zotit o na shkoft xhihanii


Ky tekst u dërgua nga B.D

Xeni Dhe Sinani - Rrehi Teli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrehi Teli".
3. Video është e këngës "Rrehi Teli", por nuk këndohet nga Xeni Dhe Sinani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni Dhe Sinani:


Komente 0