Xeni (Shkelzen Jetishi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  142
  • Emri i Vërtetë:
  • Shkëlzen Jetishi
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Xeni (Shkelzen Jetishi) është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Shkëlzen Jetishi - Xeni është i lindur në qytetin e këngës së pastër shqipe, Gjakovë. Ka filluar të këndojë që në fëmijëri, nga ku dhe ka realizuar një numër të madh këngësh, bashkëpunimesh e albumesh, që të gjitha këto të vlerësuara si është më e mira nga publiku. Xeni është i martuar dhe ka një djalë, e ai është këngëtari i njohur Korab Jetishi, i cili si duket po ndjek hapat e të atit. Xeni shquhet si një ndër këngëtarët më të mirë për interpr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Naim Krasniqi

Armend Rexhepagiqi

Mahmut Ferati

Ilir Shaqiri

Sinan Vllasaliu

Aleksandër Gjoka

Ramadan Krasniqi (Dani)

Olen Cesari

Avni Mula

Shpat Kasapi


Tags: Xeni, Shkelzen Jetishi, Shkelxen Jetishi

Krijo Një Kartolinë