A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Mirembrema Zoti I Shtepise

Teksti i këngës:

Mirembrama mirembrama I zoti shpis
a ke buk a ke buko me na dhanee
sa ka deti uje e rare =) (zall)

Dy dele dy dele treqind pare
dy dele dy dele treqind pare
ani qohi djem qohi vasha hyni n'valle
e marshallah marshallah u pska hije

si bakllava si bakllava ne qenijeee

Zare dil te monii
zare moj dil te moniii
se po te pret jarani moj zare sa e bukur je
po te rpet jarani moj zare sa e bukur jeee
zare dil te shpija
zare moj dil te shpija
po te pret shoqnija moj zare sa e bukur jeee x2

Sa defrim sonte dot kem
te gezuar ne dot jem
kenge e valle do kenojme
bashke me shoqni dot festojm
(djalin ton synet e bojm)
allah allah sa sa sa
jemi mbledh jemi tubu miq e shok me I argtu
kenge e vallja dot jehoj kurrniher sdo te pushoj
kenge e vallja dot jehoj kurrniher sdo te pushojj

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019