A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni - Kush E Vrau Esat Pashane


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T11:41:37

Song from the album:

"Hitet Xeni"


2x
Kush e vrau kush e vrau
Kush e vrau esat pashane
2x
Une e vrava une e vrava esat pashane
Se deshi se deshi ta shes vatane

Avni trimit o nga shipnia
Mes parisit o i knoj altija
2x
Nxurr dy plumat o flak per flak
Esad pashen esad pashen o e shtriu ne toke

Nuk ka gjygj o qe ma fut friken
Ja kam puth o revoles gryken
2x
Besoj hakut i kam dal
Me dy plumba me dy plumba o balle per balle

Gjithe parisi eshte gri ne kamb
Njerezit pyesin o kush e vrau
2x
Kush e vrau pashen esad
Kush ja dha o kush ja dha o dy plumba ne shtat

Une e vrava une e vrava thot avnia
Dora te lumt o ka than shipnia
2x
Kush tradheton o atedheun e vet
E pret pushka o me fishek


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019