A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Xeni - Fryni Era


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/12/2007

2007-12-25T13:32:16

XENI: Ooo fryni era
nau qel o taraba
qohu halil o se abdyl aga,
ZENELI: o qou halil o se abdyl aga
o me 300 o sejmen o permrapa
XENI: ooo me 300 o sejmen o premrapa
ton aponga e pa qorapa,
ZENELI: ooo ton qarapa e pa aponga
ooo musa i vogel o u qu o ne kam e,
XENI: ooo musa i vogel na u qu o ne kam e
kerkon armet jatagon e
ZENELI: oooooo kerkon armet jatagon e
o nai ka mshef o qaj miku mram e..
XENI: o bejta syla qen qafiri boni gostin o qoj na thirri
ZENELI: ooo boni gostin e qoj na thirri
qoj per myzhde o tu veziri
XENI: o qoj per myzhde tu veziri
muzhde pash u qu Halili
ZENELI: zu Halili oo tuj kendue
e gjith Shkodra en kom jan que
XENI: e gjith Shkodra en kom jan que
o fol moj Shkoder ni fjal per mue
ZENELI: fol moj Shkoder ni fjal per mue
spo ju lutna mem shpetue
XENI: spo ju lutna mem shpetue
o me pre Musen jo para mue
ZENELi: Musen e vogel ma fali pasha pa Halilin gjall mos paqa
XENI: gjelatqia e prehi shpaten Musa i vogel e shtrini qafen
ZENELI: gjelatqia po bon be o kurr ksi trima nuk kom pre
XENI: kur ja vuna thiken djalit o si me i nxerr oo syt prej ballit
ZENELI: o kur ja vuna thiken burrit o si me i nxerr o vllaznit prej burgut
XENI: gjboni motra per Halilin o preu te shoqin o me gjith birin
ZENELI: gjboni motra per te vllan e preu te shoqin me gjith djal e
XENI: preu te shoqin me gjith djal e murr alltin e dul kaqak e
ZENELI: ....................


Lyrics submited by Jeta
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019