A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Xeni - Fukaraja (Here Me Pare Here Pa Pare)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/01/2008

2008-01-06T21:58:26

Kur te zen per'imend sikleti
Merr e mbush nji gote raki
Bon tehir, mos dil prej vetit
Te gjithe kan halle, jo veq ti

Se dynjaja eshte e madhe
S'na ka mren veq mu e ty
Kush i merr pun't kadal dale
Teton ymrin ka razi (2X)

Here me pare, e here pa pare
S'ka rendesi sa ke ne gjep
O me bo jete sa per idare
Jo me met si peshku n'grep (2X)

Amanet, qetesoje shpirtin
Mos i shtin vetit gaflet
Se zingjini e lun gishtin
Sa here don, e qysh din vete

Fukaraja i shkrete s'korritet
Sofren plot me krejt shka ka
Pasaniku dron se fiket
E mos mbetet pa para (2X)

Here me pare...
Here me pare...

Teksti : Shkelqim Rraci


Lyrics submited by Green Eye
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019