A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Djemve Tane


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

24/10/2006

2006-10-24T11:26:16

knon kumria ne dege te thanes
po i k'non djemt e mbyll ne hapsane
shi po i reshn lot e nanes
djemt e tu te kan qu selam

ref: o me kjajt burri s'asht adet
po thot djali mbyll ne dry
s'kisha dasht tjeter ne ket bote
edhe i' here ta shoh nanen me sy

sikur zogu mbyll n' kafaz
pa pa drit as djell me sy
shume po i djeg i i shkret maraz
ne dhe te vet spo mujn me u kthy

fatin tone o na i ka pre
neper burgje n'at dhe te zi
votrat tona na i la shkret mallshem presin gra e fmi


Lyrics submited by Argjiro
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019