A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Kjo Buk E Gyrbetit


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

22/12/2007

2007-12-22T14:54:43

Song from the album:

"Hajde Luj"


Kjo Buk e Gyrbetit Nan
E idht si Pelimi
Shumë Kushë Lan Vendlindjen
Shkoj Nga Perendimi
Kjo Buk e Gyrbetit Nan
E idht si Pelimi
Shumë Kushë Lan Vendlindjen
Shkoj Nga Perendimi

Ref:
Mori Nan e Mjera Nan
Plag te Rënda N'zemer Kom
Shum u Dogja Ne ket Jet
M'kaloj Ymri ne GYRBET
Mori Nan e Mjera Nan
Plag te Rënda N'zemer Kom
Shum u Dogja Ne ket Jet
M'kaloj Ymri ne GYRBET

Mos Qaj Nan Pash Jeten Tone
Mos ma shto Mua Merzin
Mos Vajto Nuk Je Jetime
Mos e Mallko Perendin
Mos Qaj Nan Pash Jeten Tone
Mos ma shto Mua Merzin
Mos Vajto Nuk Je Jetime
Mos e Mallko Perendin

Ref:
Moj Nan e Mjera Nan
Plag te Rënda N'zemer Kom
Shum u Dogja Ne ket Jet
M'kaloj Ymri ne GYRBET
Mori Nan e Mjera Nan
Plag te Rënda N'zemer Kom
Shum u Dogja Ne ket Jet
M'kaloj Ymri ne GYRBET

Gazelli:
Oofff Ooohh Hooo Ohhh
Hutuu Na Ka Kjo Jeet
Mos Ja Rreh Menja Insonit Amon Amooon
Hu Dos-Dost Se Dynjaja Ska Kuj me I met
Oh Nsaa I ka Met HAZRET SYLEJMONIT Ooohh Ohh Ooff
Gable Gam Sim Sirria Aleeee
Jahaar Se kom Sekom Dit
Oh Ti ku Gable Sine Simm
Hu Allah gyrbem MiNim Amon Amoon
Oooooff OOOoooff Ooooooff

Te Dy Syt mu Kan Verbu
Smundje Rond M'ka kaplu
Si Bylbyl Me Kraht e Thyhm
Se pa ty Jeta Sme Vyn
Te Dy Syt mu Kan Verbu
Smundje Rond M'ka kaplu
Si Bylbyl Me Kraht e Thyhm
Se pa ty Jeta Sme Vyn

Ref:
Oj Nan e Mjera Nan
Plag te Rënda N'zemer Kom
Shum u Dogja Ne ket Jet
M'kaloj Jeta ne GYRBET
Mori Nan e Mjera Nan
Plag te Rënda N'zemer Kom
Shum u Dogja Ne ket Jet
M'kaloj Ymri ne GYRBET

Sanatoriumi i Korqes
Oh me Kater Kate
Sanatoriumi i Korqes
Oh me Kater Kate
Vini Re Moj Bija e Nanes
Ngele Ne krevate
Vini Re Moj Bija e Nanes
Ngele Ne krevate

Vini Re Moj Bij-e
Shamin Kuq e Zi-e
Vini Re Moj Bije
Shamin Kuq e Zi-e
Hajde Dalim N'bashqe
Moj Nane T'hekim pak Merzi-e
Hajde Dalim N'bashqe
Moj Nane T'hekim pak Mer-Merzi-e

A e din Moj Nane
Se un Jam Semu-e
A e din Moj Nane
Se un Jam Semu-e
Zemra Po Ma Nin Oj Moj Nane
Skom Per Tu Sheru-e
Zemra Po Ma Nin Oj Moj Nane
Skom Per Tu Sheru-e

Doktror Kalimoni
Vjen e M'bon Vizita
Doktror Kalimoni
Vjen e M'bon Vizita
Doktorrat Me thojshin Nane
A Tka Pushu Dhimta
Doktorrat Me thojshin Nane
A Tka Pushu Dhimta


Lyrics submited by Patrik Radogoshi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019