Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Xeni (Shkelzen Jetishi) - 28 Nentori  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

Komente

4 🔥

25/06/2010

2010-06-25T12:20:34+00:0028 nentori fest krenarie
ne kosov festohe ne dit lirie

qdoshqiptar i vertet kete
fest e feston me shum
krenari ket dit e
perkujton

me shkronja te arta u
shkru ne histori qe
kur ne vlor u ngrit
flamuri kuq-e zi

me 28 nentor fjala
mori dhen u shtria
qlirimtare doli ne sken

nuk harrohet Adem Jashari
komandant i ushtris qe e ka
ditlindjen ne ket dit historie

trimeria e deshmoreve jo kurr
s'harrohet me vite e shekuj
gjithmone do te kujtohet

te gjith brohorasin me gesim e vaj rroft shqiiperiae lir dhe
flamuri i saj

e flamur tek valon me shum
krenari duket se na thot
urime festa ne liri


Ky tekst u dërgua nga Arbresha
Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet