A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Djepi I Maleve


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/07/2016

2016-07-13T09:57:07

Per ju kjan kjo zemra ime..
si nder shekuj nder agime o hejj..
Se qpo dridhet zeri lokes..
tym e flak po del prej tokes o hej...

Neper male neper kodra
jane dal pleq e fmi nga votraa
e lan flake e tym baroti.
kriste pushka si shteg moti o hej..

Sju ka mbetur trup as mish.
as zjarrm ne voter, drite as pishh
por s'lodhen dot as per nje jete..
as per kete botë qe tret e svet o hej...

O s'jepet nana as ne kto mundime,
gjaku i martirve te Kosoves trime..
Oh mire perkundet oh ai djep lirie,
asht djep i Kosoves sa i paska hije o hej...

Refugjat ne token tande,
dikush don te t'shof me andjee o hej..
Desha t'qaj po s'qava dot,
pa asni lot,pa asni lot o hejj...

Neper male neper kodra
jane dal pleq e fmi nga votraa
e lan flake e tym baroti.
kriste pushka si shteg moti o hej..

Sju ka mbetur trup as mish.
as zjarrm ne voter,drite as pishh
por s'lodhen dot as per nje jete..
as per kete botë qe tret e svet o hej...

O s'jepet nana as ne kto mundime,
gjaku i martirve te Kosoves trime..
Oh mire perkundet oh ai djep lirie,
asht djep i Kosoves sa i paska hije o hej...


Lyrics submited by Fionas.




more...




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019