A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Gani Beg Kryeziu


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/02/2013

2013-02-05T16:08:32

I
O leu dielli n'at buzë t'malit
po shkelqejne guret e kalase
Gani Begu Gani Beg Toptani
ndan zeqatin fukarasë

II
O Gani Begu na i hypi atit
gjithë Tirana zun o me qa
mos kujtoni se po shkoj n'Stamboll-e
shkoj në Shkodër tebtil hava

III
O diten e ejte ne tetë sahati
rrinë Gonia tuj mendu e hajde
nji selam t'ia qojsh xha Pashajit
dot t'ia qethë mjekrren me gershon


Lyrics submited by Anton Tetaj-tony
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019