Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Gezuar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Këngë Të Shpirtit"

Komente

Asnjë Koment

18/04/2013

2013-04-18T17:06:16+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gezuar" kënduar nga Xeni (Shkelzen Jetishi).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tv Klan - Gezuar

Po na pret, po na pret,
babagjyshi po na pret
Poshte pemes letra nuk ka gjet',
Shkojme sot, shkojme sot,
mblidhemi shkojme sot,
Pemen me deshira mbushim plot

Gezuar, gezuar,
shkruaje deshiren qe ti ke,
Gezuar, gezuar,
po na vjen, po na vjen,
Viti i Ri me dashuri na gjen.

REF. 2x:
Viti i Ri troket ne çdo shtepi,
Ku ka deshira edhe femije,
Me plot dhurata e dashuri
Gezuar, gezuar Vitin e Ri!

Gezuar, gezuar,
shkruaje deshiren qe ti ke,
Gezuar, gezuar,
po na vjen, po na vjen,
Viti i Ri me dashuri na gjen.

REF. 2x:
Viti i Ri troket ne çdo shtepi,
Ku ka deshira edhe femije,
Me plot dhurata e dashuri
Gezuar, gezuar Vitin e Ri!

Guximtar Rushani & Agim Poshka - Gezuar

ME PAK TE REJA, MES SHUME PIKEPYETJESH
VJEN DEH SONTE, KY NDERRIM VITESH
FESTON QYTETI, NDOSHTA EDHE TI
E UNE SI POETE, KERCEJ NE VETMI

refreni:
FESTOJ NE HESHTJE
NDJENJEN TIME TE TRADHETUAR
QENKA E THENE PER CDO FESTE
TE KETE DHE NJEREZ TE TRISHTUAR
SEC MU KUJTUA KADAREJA
NE KETE NATE TE BARDHE
JETOJME TE DY NE NJE QYTET
DHE RRALLE SHIHEMI SA RRALLE.

TE PERQAFUAR, ME DIKE TE NDESH
I THEM VETES I HUTUAR
SA SHPESH SHIHEMI SA SHPESH
JETON NE KETE QYTET
QE E BEN TE BRISHTE
JETOJ EDHE UNE CA SHTEPI ME LARG
ASHTU PADASHUR GABIMISHT.

refreni:
FESTOJ NE HESHTJE
NDJENJEN TIME TE TRADHETUAR
QENKA E THNE PER CDO FESTE
TE KETE DHE NJERZ TE TRISHTUAR
SEC MU KUJTUA KADAREJA
NE KETE TE BARDHE
JETOJME TE DY NE NJE QYTETE SA RRALLE SHIHEMI SA RRALE.
[2X]
Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet