Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Zuna N'kajk Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

O more zuna në kajk
O rash në det e
Eee erdh ni shqiptar
Oh me na gjet e

E more shyqyr bojna o vllazen
Për o selamet
O e lamë atdheun vëllazën
Në siklet

E o moj kala
O moj kala e shkret e
E u rrënofsh
O rafsh në det e

E more u rrënofsha
Prej o tërmetit
O më dave shpritin
Ti prej atdheut e

E o kë kam shok
O ne të më kan e
E në të më kan
Me ato lot si lumi e

E o ikët shokët vllazën
Neve na lanë o vetëm
Ah na lanë vetëm
në dhe t'Uzdrumit

E n'breg t'Uzdrumit
O kur jam dal e
E o m'u fillue
fiqiri i zi e

E more n'terr të zi o vllazën
Neve kena mbet
O veç po pysim o
Prej atdheut e

E o prej Bagdatit
Deri në Mërtërce
E o jen ngre çadrat
Bajrak bajrak e

O fermanata po vjen
Prej o Bagdatit
More valla shokë
Nuk po i gjinet s'po i gjindet çarja


Ky tekst u dërgua nga Arber Bajrami


Nuk kemi video për këtë këngë.
Xeni (Shkelzen Jetishi) - Zuna N'kajk
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zuna N'kajk".
3. Video është e këngës "Zuna N'kajk", por nuk këndohet nga Xeni (Shkelzen Jetishi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Xeni (Shkelzen Jetishi):


Komente 0