A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Kalle Kalle


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/11/2007

2007-11-07T13:29:28


It's a long time that we try finding the lyrics to "Kalle Kalle" sung by Xeni (Shkelzen Jetishi).
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Xeni (Shkelzen Jetishi) attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Endrit Duraku - Kalle Kalle

Te shikoj pa ndal Zoti qysh tka fal Mendja ime don mem ndal Me ket bukuri Zemren ma ke shkri ti me je nje mrekulli Te shikoj pa ndal Zoti qysh tka fal Mend e mia don mem ndal Me ket bukuri Zemren ma ke shkri ti me je nje mrekulli Po te lutem shum oj dashnija jem Vallzo sonte veq per qefin tem Ti je sonte ma ebukra nkit ven Gjith kto fjal nga zemra po ti them Kalle kalle kalle kalle digje flak Ti je ma e mir nty jam ba merak Shpirtin knaqma ne ket nat Dridhe dhridhe belin mos u ndal aspak Sa bukur vallzon ska kush ta kalon asgje zemer s te mungon nuk di qam ke ba ndashuri kam ra syt nga ti smuj mei n da Sa bukur vallzon ska kush ta kalon asgje zemer s te mungon nuk di qa me ba ndashuri kam ra syt nga ti smuj mi n da Po te lutem shum oj dashnija jem Vallzo sonte veq per qefin tem Ti je sonte ma ebukra nkit ven Gjith kto fjal nga zemra po ti them Kalle kalle kalle kalle digje flak Ti je ma e mir nty jam ba merak Shpirtin knaqma ne ket nat Dridhe dhridhe belin mos u ndal aspak Kalle kalle kalle kalle digje flak Ti je ma e mir nty jam ba merak Shpirtin knaqma ne ket nat Dridhe dhridhe belin mos u ndal aspak

Beka - Kalle Kalle

COME ON!

Eh kalle kalle
o çitja tymin [2x]
o krejt shoqnia moj zemer
po kendojn veç prej g'zimit [2x]

Eh kalle kalle
o çitja flaken [2x]
o se krejt n'Ulqin o moj zemer
po shkojn veç me hater [2x]

Eh kalle kalle
e çitja tymin,
Eh kalle kalle
e çitja flaken...

[come on]

Veres,
del e shetitesh,
endesh k'nej endesh andej
ski çka ban, merzitesh.
N'deti hajde,
k'tu çka ki me bo
bohu gati naj pare harxho!
Rrezitesh n'dilli k'naqesh ndeti
han e pin e rrin,
sa t'dush e pagun per veti!

[come on]

Ani moj e mira
oh syrin e zije [2x]

e do te mar moj çiko
e te çoj ne shpije [2x]

Ani moj e mira
oh syrin me lara [2x]

A e din moj çiko ti se
Beka do vjen do t'del perpara

A e din moj çiko ti se
un do t'dal perpara...

Vera si vere
eshte shum sen i mir
knaqesh n'kafe tu nejt
po nuk eshte çaç lire...

Eh kalle kalle
o çitja tymin [2x]
o se n'Ulqin o moj zemer
po shkojn veç prej g'zimit [2x]

Baba Trodon - Kalle Kalle

Po Lochko Tash
t'La Pa Fjal
Thjesht Prej Gojes
Sen s'Don Me Dal
Perpos Nese Thom Mu...uu
Pom Vjen Nxeet
Tensionin E Kom Nalt
Eeeee Kiamet
E I Thom Fjal
Kur E Kapshum
Buz Se Gjithmon
Kur m'Afrohesh
Edhe Kur E Hek Bluzen
E Jom Ma Nalt
Kur Me Ty Uneh Jom
Se Ti Jeton Per Mu
E s'Ta Nin Per Kerkon
t'Kom Llokum
Prej Atij Ma t'Fortit
Je Ma Shum Se ARI
Se t'Kom Dhurat Prej Zotit
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019